وزیر دفاع جمهوری آذربایجان با همتای ایرانی خود دیدار کرد/ تهران و باکو روابط در حوزه های دفاعی– امنیتی را گسترش می دهند

وزیر دفاع جمهوری آذربایجان با همتای ایرانی خود دیدار کرد/ تهران و باکو روابط در حوزه های دفاعی– امنیتی را گسترش می دهند
چهارشنبه 6 بهمن 1400 - 10:45

سپهبد ذاکر حسن‌اف وزیر دفاع جمهوری آذربایجان با سرتیپ محمدرضا آشتیانی وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران دیدار و درباره مسائل مهم دو کشور و منطقه گفتگو و تبادل نظرکردند.

العالم ـ ایران ـ سیاسی

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی وزارت دفاع، امیر سرتیپ محمدرضا آشتیانی وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران در این دیدار با تاکید بر تقویت روابط دو کشوردر حوزه های دفاعی– امنیتی گفت: با توجه به اشتراکات تاریخی و فرهنگی میان دو ملت، لازم است روابط ایران و آذربایجان نسبت به گذشته در حوزه‌های مختلف توسعه یابد.

وی با بیان اینکه توسعه و تعمیق همکاری های مشترک دفاعی- امنیتی میان ایران و آذربایجان بسیار حائز اهمیت است، افزود: دو کشور با توجه با موقعیت و ویژگی‌های خاص ژئوپلیتیکی، ظرفیت و قابلیت‌های فراوانی را در گسترش روابط همه جانبه ‌دارند.

قدرت و توانمندی‌های نیروهای مسلح ایران مایه مباهات است

سپهبد ذاکر حسن‌اف وزیر دفاع جمهوری آذربایجان هم در این دیدار طی سخنانی از حمایت رهبر معظم انقلاب اسلامی و دولت جمهوری اسلامی ایران از تمامیت ارضی جمهوری آذربایجان تشکر و قدردانی کرد و گفت: قدرت و توانمندی‌های نظامی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران مایه مباهات است.

وی با ابراز خرسندی از پیشرفت‌های صنعت دفاعی جمهوری اسلامی ایران، بر گسترش روابط دوجانبه میان 2 کشور تأکید کرد و از وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران جهت سفر به باکو دعوت به عمل آورد.

در سفر دو روزه وزیر دفاع جمهوری آذربایجان به جمهوری اسلامی ایران، وی با مقامات عالی‌رتبه نظامی و سیاسی کشورمان دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد. از اهداف اصلی این سفر توسعه و تعمیق همکاری‌های مشترک دفاعی نظامی و امنیتی اعلام شده است.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها