آخرین اخبار از مذاکرات وین از زبان امیرعبداللهیان در کمیسیون امنیت ملی مجلس

آخرین اخبار از مذاکرات وین از زبان امیرعبداللهیان در کمیسیون امنیت ملی مجلس
چهارشنبه 6 بهمن 1400 - 17:57

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به اظهارات وزیر امور خارجه در نشست امروز کمیسیون مبنی بر اینکه تا امروز مذاکره مستقیمی با آمریکا نداشته ایم، گفت: غرب به دنبال امتیازگیری از ایران است و با پروژه های نخ نما تلاش دارند در بین مردم ایجاد استرس کنند که به هدفشان نمی رسند.

العالم - ایران

محمود عباس زاده مشکینی در حاشیه نشست کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی امروز (چهارشنبه 6 بهمن ماه) با وزیر امور خارجه گفت: امیرعبداللهیان برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان و ارائه گزارشی از روند مذاکرات با کشورهای گروه 1+4 در نشست کمیسیون حضور پیدا کرد.

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس بیان کرد: نمایندگان برای مذاکرات پیشنهاداتی ارائه کردند که وزیر با تعامل به این پیشنهادات گوش داد.

وی اظهار داشت: وزیر تاکید کرد که تا امروز مذاکره مستقیم با آمریکایی ها نداشته ایم و مذاکرات با اعضای گروه 1+4 تاکنون به خوبی پیش رفته است. دریافت تضمین های عینی و جامع برای ما مهم است و در این میان بر راستی آزمایی تاکید داریم، تا کنون پیشرفت هایی صورت گرفته اما همچنان مسائلی باقی مانده است.

این نماینده مجلس تاکید کرد: غرب به دنبال امتیازگیری از ایران است و با پروژه های نخ نما تلاش دارند در بین مردم ایجاد استرس کنند که به هدفشان نمی رسند. آنچه مهم است رسیدن به توافق، پایدار، با اصالت، جامع و برد-برد هستیم که با راهنمایی مقام معظم رهبری انتظارات مردم در چارچوب منافع کشور محقق می شود.

عباس زاده ادامه داد: ایران خواهان توافق پایدار است و اگر دائمی باشد که چه بهتر؛ با این حال باید توافق برد-برد باشد تا هم نگرانی طرف مقابل برطرف و هم مطالبات منطقی و قانونی ایران که لغو تحریم ها است محقق شود. طرف مقابل می خواهد توافقی موقتی باشد که بتواند هر زمان زیر آن بزند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها