درگیری شدید نیروهای مردمی یمن با ائتلاف سعودی در استان شبوه

درگیری شدید نیروهای مردمی یمن با ائتلاف سعودی در استان شبوه
جمعه 8 بهمن 1400 - 18:04

" وادی النحر " در منطقه بیحان در غرب استان شبوه یمن امروز شاهد درگیری های شدید میان نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن از یک سو و عناصر وابسته به امارات با پشتیبانی نیروی هوایی سعودی از سوی دیگر بوده است .

العالم - یمن

حملات هوایی ائتلاف سعودی به منظور حمایت از عناصر وابسته به امارات بخش های گسترده ای از منطقه حریب در جنوب شرق استان مأرب را در برگرفت.

جنگنده های ائتلاف سعودی طی چند ساعت گذشته ۴۵ بار مناطق حریب ، الجوبه ، العبدیه و الوادی واقع در جنوب و شرق استان مأرب در شمال شرق یمن و همچنین دو منطقه الیَتَمَه و الشَّعْف هم مرز با استان نجران عربستان را آماج حملات خود قرار دادند.

تصاویر انتشار یافته از سوی واحد رسانه نیروهای یمن حکایت از آن دارد که ارتش و کمیته های مردمی، پیشروی نیروهای وابسته به منصور هادی رئیس جمهور مستعفی یمن را متوقف کردند که با پشتیبانی جنگنده های ائتلاف سعودی در جبهه العنین در منطقه جبل حبشی واقع در جنوب غرب استان تعز در جنوب یمن همراه شد.

صحنه های به نمایش گذاشته شده از سوی ارتش یمن همچنین از هدف قرار گرفتن مراکز تجمع عناصر وابسته به منصور هادی و زخمی شدن شماری از آنان حکایت می کند. در این درگیری ها بیش از ۲۰ نفر کشته یا زخمی شدند و این نبرد بیش از ۶ ساعت به طول انجامید بدون آنکه عناصر وابسته به عربستان بتوانند به پیشروی ادامه داد و به موفقیتی دست یابند.

عربستان به همراه امارات و بحرین و با کمک آمریکا و رژیم صهیونیستی در ششم فروردین سال ۱۳۹۴ ائتلافی را برای حمله به یمن تشکیل داد و تلاش کرد که «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور را به قدرت بازگرداند اما در طول نزدیک به هفت سال گذشته و با وجود حملات همه جانبه و محاصره زمینی، دریایی و هوایی یمن به هیچ ‌یک از اهداف تجاوزکارانه خود دست نیافته است.

این ائتلاف به مرور و به دلیل شکست‌های گسترده از نیروهای مردمی یمن، به سوی فروپاشی سوق پیدا کرده و اکنون تنها عربستان و امارات با همراهی آمریکا علیه مردم یمن می‌جنگند.

ایرنا

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها