رایزنی تلفنی امیرعبداللهیان و همتای ژاپنی؛ آمادگی ژاپن برای کمک به ‌پیشرفت در مذاکرات وین

رایزنی تلفنی امیرعبداللهیان و همتای ژاپنی؛ آمادگی ژاپن برای کمک به ‌پیشرفت در مذاکرات وین
پنج‌شنبه 14 بهمن 1400 - 12:23

امیرعبداللهیان در گفتگوی تلفنی همتای ژاپنی برای آمادگی این کشور به منظور کمک به ‌پیشرفت در مذاکرات وین تشکر کرد.

العالم - ایران / سیاسی

«یوشیماسا هایاشی» وزیر امور خارجه ژاپن صبح امروز پنج شنبه در تماسی تلفنی با حسین امیرعبداللهیان در خصوص روند روابط دوجانبه و مسائل مورد اهتمام مشترک در عرصه منطقه ای و بین المللی گفتگو و تبادل نظر کرد.

در این تماس تلفنی دو طرف در مورد توسعه همکاری های دو کشور در زمینه های مختلف و روند مذاکرات وین گفتگو و تبادل نظر کردند.

وزیر امور خارجه ژاپن روابط دو کشور را تاریخی و بسیار مهم خواند.

وی ضمن حمایت از مذاکرات وین برای رفع تحریم ها، بر ضرورت اقدامات جدی از سوی همه طرف ها در راستای پایبندی و عمل به تعهدات خود و اغتنام فرصت کنونی برای دستیابی به توافق تاکید کرد.

وی همچنین بر وجود زمینه های مساعد برای توسعه و گسترش بیش از پیش روابط اقتصادی بین ایران و ژاپن با رفع موانع موجود تاکید و از وزیر امورخارجه کشورمان برای سفر به توکیو دعوت کرد.

امیرعبداللهیان نیز در این گفتگوی تلفنی از توسعه همکاری ها در عرصه های مختلف و متنوع با کشور ژاپن استقبال کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین ضمن استقبال از دعوت همتای ژاپنی خود، ابراز امیدواری کرد در اولین فرصت در سفر به توکیو و دیدار با مقامات ژاپن، توسعه و ارتقای همه جانبه روابط ایران با ژاپن به عنوان دوست قدیمی کشورمان از نزدیک مورد پیگیری و رایزنی قرار گیرد.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین از اهتمام و اعلام آمادگی ژاپن برای کمک به ‌پیشرفت در مذاکرات وین تشکر و بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای حصول توافقی خوب، پایدار و قابل اتکا تاکید کرد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها