پنتاگون از فروش تسلیحات جدید به امارات، عربستان و اردن خبر داد

پنتاگون از فروش تسلیحات جدید به امارات، عربستان و اردن خبر داد
شنبه 16 بهمن 1400 - 07:52

واشینگتن فروش تسلیحات جدید به امارات، عربستان و اردن را تایید کرد.

العالم - آمریکا

به گزارش شبکه خبری العالم به نقل از رویترز، وزارت دفاع آمریکا، فروش تسلیحات جدید به کشورهای امارات، عربستان و اردن را تایید کرد.

این تسلیحات شامل فروش نزدیک به ۲۴ میلیون دلار قطعات لازم برای ارتقای سیستم دفاع موشکی عربستان، همچنین ۶۵ میلیون دلار تجهیزات برای سیستم‌های ضدهوایی پاتریوت، هاوک و تاد امارات متحده عربی است.

پنتاگون با اعلام این خبر مدعی شد حمایت از سیستم‌های ضدهوایی موجود در خاک شرکای آمریکا، توانایی این کشورها برای رفع تهدیدها و آمادگی برای مواجهه با شرایط بحرانی دفاع ضدهوایی را افزایش خواهد داد.

این بیانیه در ادامه گفته است که اقلام پیشنهادی برای فروش، در واقع حمایت از امنیت ملی و سیاست خارجی آمریکا از طریق کمک به بهبود امنیت شرکای منطقه‌ای است.

همچنین قرار است ۴.۲۱ میلیارد دلار تسلیحات، شامل جنگنده‌های اف ۱۶ و موشک‌های هدایت‌شونده تحویل اردن شود.

فروش این تسلیحات در صورت عدم مخالفت کنگره اجرایی خواهد شد.

فروش تسلیحات جدید آمریکایی به عربستان و امارات در حالی است که عملکرد ائتلاف عربی در حملات به یمن و پیامدهای شدید بحران انسانی آن، انتقادهای چشمگیری در سطح جهانی به همراه داشته است.

جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا نیز فوریه سال گذشته اعلام کرده بود حمایت از عملیات تهاجمی ائتلاف عربی به رهبری عربستان و «همه قراردادهای نظامی مربوط به جنگ یمن» را متوقف می‌کند.

پنتاگون در اعلامیه روز جمعه همچنین تصریح کرد فروش تسلیحات جدید هیچ تغییری در موازنه قدرت در منطقه ایجاد نخواهد کرد؛ موضوعی که به کنگره اطمینان می‌دهد که این قرارداد موقعیت رژیم صهیونیستی را در منطقه به خطر نخواهد انداخت.

پربیننده ترین خبرها