آغاز انتفاضه اسرا در زندان‌های رژیم صهیونیستی

آغاز انتفاضه اسرا در زندان‌های رژیم صهیونیستی
يکشنبه 8 اسفند 1400 - 12:11

جنبش اسیر فلسطین در زندان‌های رژیم صهیونیستی از آغاز «انتفاضه زندان‌ها» خبر داد و خواستار حمایت مردمی از آن شد.

العالم - فلسطین اشغالی

کمیته اضطراری وابسته به جنبش اسیر فلسطین در زندان‌های رژیم صهیونیستی اعلام کرد که انتفاضه زندان‌ها تا تحقق خواسته‌های اسرا، هرگز متوقف نخواهد شد.

این جنبش امروز یکشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که اسرای فلسطینی با توجه به سرسختی و لجاجت صهیونیست‌ها، به سمت اعتصاب نامحدود غذا با مشارکت همه زندان‌ها و گروه‌های فلسطینی پیش می‌رود و ما خواهان حمایت گسترده مردمی در این مرحله هستیم.

در این بیانیه آمده است که زندان‌ها از چند ماه پیش و به دنبال عملیات تونل آزادی در زندان جلبوع به صحنه رویارویی نامحدود تبدیل شده است، رویارویی که با تلاش‌ها برای اعمال محدودیت‌های شدید توسط زندانبانان به پایان نمی‌رسد و در نهایت به پیروزی ختم خواهد شد.

به نوشته وبگاه «عرب ۴۸»، در بیانیه مذکور به تشدید اقدامات سرکوبگرانه زندانبانان صهیونیست علیه اسرا اشاره شده و آمده است که آخرین مورد آن نیز کاهش ساعات خروج اسرا از سلول‌های خود برای هوا خوری در محوطه بود که اسرا با استفاده از ابزارهای مختلف از جمله اعتصاب و بستن درهای سلول‌ها و غیره در حال مقابله با آن هستند و انتفاضه آن‌ها برای رویارویی با زندانبانان برای بیست و دومین روز متوالی ادامه دارد.

اسرای فلسطینی همچنین از ملت فلسطین خواستند تا در راهپیمایی‌های روز سه‌شنبه که تحت عنوان خشم مردمی و حرکت به سمت نقاط تماس تمامی استان‌ها برگزار خواهد شد، مشارکت گسترده داشته باشند. آن‌ها همچنین از ملت فلسطین برای حمایت از اسرا با استفاده از همه ابزارهای فشار بر رژیم اشغالگر تا بازپس ‌گیری حقوق خود درخواست کرده و از گروه‌های فلسطینی در کرانه باختری و نوار غزه نیز خواستند تا کمیته‌های اضطراری جهت یاری فعالیت‌های اسرا در زندان تشکیل دهند.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها