ژاپن تحریم‌ها علیه روسیه را تشدید می‌کند

ژاپن تحریم‌ها علیه روسیه را تشدید می‌کند
جمعه 16 ارديبهشت 1401 - 11:50

نخست وزیر ژاپن گفت توکیو تحریم‌های بیشتری را علیه روسیه به ویژه با هدف اصلی بلوکه کردن دارایی‌های خارجی این کشور اعمال خواهد کرد.

العالم - اروپا

فومیو کیشیدا که به لندن سفر کرده در نشستی خبری با بیان این مطلب افزود: تحریم‌های تازه بیش از ۱۴۰ نفر از افراد روسی را با هدف بلوکه کردن دارایی‌هایشان شامل شده و تحریم صادراتی را نیز علیه ۷۰ سازمان و نهاد نظامی روسیه اعمال خواهد کرد.

به گفته وی، ژاپن صادرات رایانه‌های کوانتومی و دیگر محصولات با فناوری‌های بالا را به روسیه ممنوع کرده و دارایی چندین بانک دیگر روسیه را نیز بلوکه خواهد کرد.

نخست وزیر ژاپن قرار است در هفته آینده و در روز چهارشنبه با سانا مارین نخست وزیر فنلاند و در روز پنجشنبه با چارلز میشل رییس شورای اروپا و اورسلا ون در لاین کمیسیونر اتحادیه اروپا هم در توکیو دیدار کند.

وی همچنین در سخنرانی خود در گایدهال لندن اعلام کرد که توکیو همگام با آمریکا و دیگر کشورهای اروپایی بدنبال کاهش محدودیت‌های ورودی نسبت به ویروس کروناست.

کیشیدا همچنین از «شکل جدیدی از کاپیتالیسم» در سیاست‌های اقتصادی این کشور سخن گفت و افزود دولتش برنامه دارد تا درآمد این کشور را از محل دارایی‌هایش دو برابر کند.

به گزارش ایرنا، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه ۲۱ فوریه ۲۰۲۲ (دوم اسفند ۱۴۰۰) با انتقاد از بی‌توجهی غرب به نگرانی‌های امنیتی مسکو، استقلال جمهوری‌های خلق دونتسک و لوگانسک را در منطقه دونباس به رسمیت شناخت.

پوتین سه روز پس از آن، پنجشنبه ۲۴ فوریه (۵ اسفند ۱۴۰۰) نیز عملیاتی نظامی که آن را "عملیات ویژه" خواند، علیه اوکراین آغاز کرد و به این ترتیب روابط پرتنش مسکو - کی‌یف به رویارویی نظامی تغییر وضعیت داد.

جنگ در اوکراین وارد سومین ماه شده است و واکنش‌ها به اقدام روسیه همچنان ادامه دارد.

پربیننده ترین خبرها