داعش مسئولیت حمله به نظامیان مصری را برعهده گرفت

داعش مسئولیت حمله به نظامیان مصری را برعهده گرفت
دوشنبه 19 ارديبهشت 1401 - 03:05

گروه تروریستی داعش یکشنبه شب در بیانیه‌ای مسئولیت حمله روز شنبه به نظامیان مصری در شبه جزیره سینا را که منجر به کشته شدن ۱۱ نظامی شد، برعهده گرفت.

العالم - مصر

به گزارش خبرگزاری فرانسه، گروه تروریستی داعش در بیانیه‌ای که در خبرگزاری "اعماق" وابسته به این گروه منتشر شده اعلام کرد که عناصر داعش سربازان مصری را کشتند و مهمات آنها را به غنیمت گرفته و مواضع آنها را در غرب سینا به آتش کشیدند.

حمله روز شنبه عناصر تروریستی به مواضع ارتش مصر در شرق کانال سوئز به کشته شدن ۱۱ سرباز از جمله یک افسر مصری و زخمی شدن ۵ تن دیگر منجر شد.

عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری مصر در واکنش به این حمله تروریستی گفت که عملیات تروریستی هرگز نخواهد توانست عزم و پافشاری مصری‌ها و نیروهای مسلح آن را برای تکمیل ریشه کنی تروریسم خدشه دار کند.

حزب‌الله لبنان در واکنش به حمله روز شنبه عناصر تروریست به سربازان ارتش مصر بیانیه صادر کرد و گفت که «آنچه تروریست‌ها انجام داده‌اند با هدف برهم زدن ثبات و امنیت مصر صورت گرفته است».

ارتش مصر از سال ۲۰۱۸ عملیات گسترده‌ای علیه عناصر افراطی وابسته به داعش در منطقه سینا انجام داد و طی آن صدها تروریست کشته شدند.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها