نشست کمیته سیاسی مشترک ایران و قطر سه‌شنبه در تهران

نشست کمیته سیاسی مشترک ایران و قطر سه‌شنبه در تهران
دوشنبه 19 ارديبهشت 1401 - 14:17

نخستین نشست کمیته سیاسی مشترک ایران و قطر به ریاست علی باقری و دبیرکل وزارت خارجه قطر سه‌شنبه در تهران برگزار می‌شود.

العالم - اسیا

حمیدرضا دهقانی پوده سفیر جمهوری اسلامی ایران در دوحه امروز (دوشنبه) ۱۹ اردیبهشت ماه در توئیتی از برگزاری نخستین نشست کمیته سیاسی مشترک ایران و قطر سه‌شنبه در تهران خبر داد.

وی در این باره نوشت: پس از امضای موافقتنامه همکاری‌های سیاسی مشترک بین وزارت امور خارجه دو کشور ایران و قطر در سفر اخیر رئیس جمهور به دوحه، فردا اولین جلسه کمیته سیاسی مشترک به ریاست دکتر علی باقری معاون سیاسی وزیر امور خارجه و دکتر احمدحسن الحمادی دبیرکل وزارت خارجه قطر در تهران برگزار می‌شود.

قرار است «تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر بزودی به تهران سفر کند.

در همین خصوص سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه امروز (دوشنبه) در نشست هفتگی با خبرنگاران سفر امیر قطر به تهران را تأیید کرد و درباره مباحث مطرح شده مبنی بر وساطت امیر قطر بین ایران و آمریکا گفت: این سفر در دستورکار است و بزودی انجام می‌شود و در پاسخ به سفر دکتر رئیسی انجام می‌شود و حاکی از روابط بسیار نزدیک ایران و همسایگان است و بعد از این سفر هم رئیس جمهور به یکی از کشورهای حوزه خلیج فارس و همسایه سفر می‌کند و این رفت و آمدها حاکی از سیاست حسن همسایگی ایران است.

وی همچنین گفت: دستورکار سفر امیر قطر قطعا دستورکار دوجانبه و منطقه‌ای و رایزنی درباره موضوعات بین‌المللی است. ایران و ۱+۴ در یک طرف جوی قرار دارند و آمریکا در طرف دیگر جوی و احتیاج به وساطت بین ایران و ۱+۴ نباشد. ضمن این‌که قطر همواره همراه جمهوری اسلامی ایران در راستای احقاق حقوقش بوده است.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها