حمله به سفیر روسیه در لهستان + فیلم

حمله به سفیر روسیه در لهستان + فیلم
دوشنبه 19 ارديبهشت 1401 - 16:33

سفیر روسیه در لهستان در مراسم اهدای تاج گل در مراسم «روز پیروزی» در ورشو با رنگ قرمز مورد حمله قرار گرفت.

العالم - اروپا

امروز دوشنبه «سرگئی آندریف» سفیر روسیه در لهستان در مراسم اهدای تاج گل و ادای احترام به سربازان ارتش سرخ که در طول جنگ جهانی دوم جان باختند، در ورشو با رنگ قرمز مورد حمله قرار گرفت.

به گزارش شبکه «راشا تودی»، ویدئویی از این مراسم نشان می‌دهد که آندریف از سوی گروهی از معترضان با پرچم‌های اوکراین محاصره شده است. نهم مه که «روز پیروزی» خوانده می‌شود، روزی است که روسیه و چند کشور دیگر شکست آلمان نازی و متحدانش را جشن می‌گیرند.

سفارت روسیه در ورشو هفته گذشته گفت که مقامات لهستان لغو مراسم امسال را با توجه به جنگ اوکراین توصیه کرده‌اند. طبق این گزارش، این سفارتخانه همه رویدادهای روز پیروزی را لغو کرد، اما تصمیم گرفت تا بازدید آندریف از گورستان نظامی در روز دوشنبه انجام شود.

به گزارش «ریانووستی»، سفیر روسیه آسیبی ندید و قرار است یادداشت اعتراضی در خصوص این حمله به مقامات لهستان ارسال کند.

لهستان

«ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه امروز (دوشنبه، نهم مه) در مراسم سالگرد پیروزی کشورش در جنگ جهانی دوم در اشاره به عملیات نظامی این کشور در اوکراین گفت، روسیه در حال دفاع از امنیت سرزمین مادری و منطقه دونباس است.

روسیه از روز پنجم اسفند (۲۴ فوریه) دستور حمله نظامی به اوکراین را صادر کرد. این تحول چند روز بعد از آن رخ داد که مسکو رسماً استقلال جمهوری‌های «دونتسک» و «لوهانسک» در شرق اوکراین را به رسمیت شناخت. «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه هدف از عملیات نظامی کشورش را «غیرنظامی کردن اوکراین» و «نازی‌زدایی» این کشور اعلام کرد.

فارس

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها