69 درصد شهرک‌نشینان از سرنوشت «اسرائیل» هراس دارند

69 درصد شهرک‌نشینان از سرنوشت «اسرائیل» هراس دارند
سه شنبه 20 ارديبهشت 1401 - 12:33

رسانه‌های صهیونیستی با انتشار یک نظرسنجی از هراس 69 درصدی شهرک‌نشینان از سرنوشت «اسرائیل» پرده برداشتند.

العالم - فلسطین اشغالی

رسانه‌های صهیونیستی، امروز (سه‌شنبه، ۱۰ می)، اقدام به انتشار یک نظرسنجی کردند که برای جامعه صهیونیستی می‌تواند بسیار نگران‌کننده باشد.

بر اساس این نظرسنجی، ۶۹ درصد از «توده یهودیان در اسرائیل» نگران سرنوشت آن هستند و ۷۵ درصد از «عربهای اسرائیل» تاکید دارند که یهودیان هیچ حقی در زمین [فلسطین] ندارند.

نظرسنجی منتشر شده در روزنامه اسرائیلی «اسرائیل هیوم» نشان می‌دهد که «۶۹ درصد یهودیان در اسرائیل از سرنوشت آن می‌ترسند و ۶۷ درصد از آن‌ها از کار با سلاح گرم و اعمال جریمه برای جلوگیری از درگیری بین یهودیان و عرب‌ها حمایت می‌کنند»

بر این اساس، ۷۵ درصد فلسطینی‌های ساکن اراضی ۱۹۴۸، معتقدند که که «مردم یهود حق حاکمیت در "اسرائیل" را ندارند و تنها ۲۵ درصد خلاف این نظر را دارند».

همچنین این نظرسنجی که به مناسبت گذشت یک سال از عملیات «سیف القدس» انجام شد، نشان داد که 66 درصد از اسرائیلی‌ها به پلیس خود اعتماد ندارند.

از سوی دیگر، همزمان، شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز با انتشار یک نظرسنجی جداگانه، اعلام کرد: در صورت برگزاری انتخابات، در جامعه عربی فلسطین اشغالی، فهرست مشترک، هشت کرسی و فهرست متحد عربی به ریاست «منصور عباس» از حداقل کنونی خود، فراتر نخواهد رفت.

شرکت‌کنندگان عرب و یهودی در این نظرسنجی، همچنین اعلام کردند؛ در صورتی که همین امروز، انتخابات برگزار شود، حزب لیکود به ریاست «بنیامین نتانیاهو»، ۳۶ کرسی را کسب خواهد کرد و قدرتمندترین حزب از نظر تعداد کرسی‌ها خواهد بود. حزب «یش عتید» با ۱۸ کرسی در رده دوم، صهیونیسم مذهبی به ریاست «بزالل اسموتریچ» و «ایتمار بن غفیر» با نه کرسی در رده سوم قرار می‌گیرند. حزب «یمینا» به ریاست «نفتالی بنت» نخست‌وزیر کنونی نیز تنها هشت کرسی را کسب خواهد کرد.

بنا بر این گزارش، احزاب «کاحول لافان»، «شاس» و «یهدوت هتوراه» هفت کرسی و حزب کار، نه کرسی «یسرائیل بیتینو» و «میرتس» هر یک پنج کرسی کسب خواهند کرد. «تیکفا حداشا» به ریاست «گدعون ساعر» تنها چهار کرسی کسب خواهد کرد.

۴۶ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی معتقدند که نتانیاهو بهترین گزینه برای نامزدی نخست‌وزیری است، ۱۵ درصد «یائیر لاپید» و و تنها نه درصد نفتالی بنت را برای این پست پیشنهاد می‌دهند.

در خصوص ادامه کار دولت کنونی یا برگزاری انتخابات زودهنگام، ۴۶ درصد موافق انتخابات زودهنگام، ۳۱.۸ درصد موافق ادامه کار دولت ائتلافی بنت - لاپید، ۱۶.۶ درصد موافق تشکیل دولت جایگزین در کنست کنونی هستند. ۴.۸ درصد نیز گزینه «نمی‌دانم» را ثبت کردند.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها