مسکو: ۹۳ هدف اوکراینی در عملیات شبانه نابود شد

مسکو: ۹۳ هدف اوکراینی در عملیات شبانه نابود شد
چهارشنبه 21 ارديبهشت 1401 - 15:07

وزارت دفاع روسیه با ارائه آمار جدیدی از خسارت ارتش اوکراین، گفت در عملیات‌های شب گذشته تاکنون ۹ فروند پهپاد، ۱۴ انبار مهمات و ۶۹ مرکز تجمع خدمه نظامی این کشور منهدم شد.

العالم - اروپا
مسکو آمار جدیدی از تلفات و خسارات وارد شده به نیروهای مسلح اوکراینی را ارائه کرد.

وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد: «هواپیماهای ما در طول شب، ۹۳ هدف نظامی اوکراینی از جمله ۶۹ مرکز تجمع پرسنل و تجهیزات را منهدم کردند».

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، در این بیانیه آمده است: «واحدهای توپخانه‌ای و موشکی روسیه ۴۰۷ مرکز مونتاژ تجهیزات و پرسنل نظامی اوکراین و ۱۴ انبار مهمات را هدف قرار دادند».

این وزارتخانه در ادامه افزود: «نیروهای پدافند هوایی روسیه در طول شب ۹ فروند پهپاد اوکراینی از جمله یک فروند در منطقه جزیره اِزمینی را سرنگون کردند».

به نوشته اسپوتنیک، وزارت دفاع روسیه همچنین خبر داد از آغاز عملیات نظامی ویژه در اوکراین، ارتش روسیه ۸۰۷ پهپاد، ۳۰۲ سامانه موشکی ضدهوایی، ۱۶۴ هواپیما و ۱۲۵ بالگرد اوکراینی را منهدم کرده است.

در ادامه این بیانیه آمده است: «نزدیک به ۳ هزار تانک و سایر خودروهای زرهی رزمی، ۳۶۰ موشک انداز چندگانه، ۱۴۵۵ قبضه توپ و خمپاره صحرایی و همچنین ۲۸۰۸ دستگاه خودروی ویژه نظامی اوکراینی نیز منهدم شد».

پیش از این وزارت دفاع آمریکا ارزیابی کرده بود: «روس‌ها در حال پیشرفت تدریجی به سمت دونباس هستند، اما این پیشروی کند است و با مقاومت شدید اوکراین مواجه است».

«ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه طی سخنرانی در مراسم روز پیروزی با بیان اینکه مسکو در حال دفاع از امنیت سرزمین مادری است، درباره رژیم کی‌یف گفت: «این تهدیدی بود که نمی‌توانستیم بپذیریم. همه شواهد حاکی از این است که ما با نئونازی‌ها طرف هستیم».

به گزارش فارس، روسیه از روز ۵ اسفند (۲۴ فوریه) دستور حمله نظامی به اوکراین را صادر کرد. این تحول چند روز بعد از آن رخ داد که مسکو رسماً استقلال جمهوری‌های «دونتسک» و «لوهانسک» در شرق اوکراین را به رسمیت شناخت. پوتین هدف از عملیات نظامی کشورش را «غیرنظامی کردن اوکراین» و «نازی‌زدایی» از این کشور اعلام کرده است.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها