نماینده اتحادیه اروپا: طرح بسته ششم تحریم های روسیه در حال بررسی است

نماینده اتحادیه اروپا: طرح بسته ششم تحریم های روسیه در حال بررسی است
شنبه 24 ارديبهشت 1401 - 08:59

اوگو آستوتو سفیر اتحادیه اروپا در هند گفت که این اتحادیه در حال رایزنی درباره اعمال بسته ششم تحریم ها علیه روسیه و خواستار خروج نیروها از اوکراین است.

العالم - اروپا

اوگو آستوتو سفیر اتحادیه اروپا در هند به شبکه اخبار بین المللی آسیا گفت: ما تا کنون پنج بسته تحریمی را اعمال کردیم و در حال رایزنی بر سر بسته ششم هستیم، این تحریم ها بی سابقه هستند.

آستوتو در ادامه افزود: بسیار مهم است که آنها (تحریم ها) طیف گسترده ای از موضوعات را پوشش می دهند و تحریم های مالی وجود دارد، لیستی از شخصیت های مسئول تجاوز وجود دارد.

سفیر اتحادیه اروپا در هند در تشریح بسته ششم تحریم ها گفت: ما ممنوعیت حمل و نقل هوایی از روسیه را داریم و در حال بررسی گزینه های دیگر هستیم و هدف متوقف کردن خصومت های جنگی و خروج نیروهای روسیه است.

وی همچنین اقدام روسیه در اوکراین را تجاوز غیر قابل توجیه و غیرموجه به همسایه صلح آمیز خواند.

در اوایل ماه جاری، جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت که اتحادیه اروپا در حال کار بر روی بسته بعدی تحریم‌های ضد روسیه است که هدف آن تحریک کردن بانک‌های بیشتر و هدف قرار دادن واردات نفت روسیه است.

بورل در پیامی توییتری خاطر نشان کرد: جنگ بی دلیل روسیه علیه اوکراین بر امنیت جهانی تاثیر می گذارد. ما در حال کار بر روی بسته ششم تحریم ها هستیم که هدف آن حذف سریع بانک ها و مقابله با واردات نفت است. این اقدامات برای تصویب به شورا ارائه خواهد شد.

به گزارش ایرنا، ماه گذشته شورای اروپا در پنجمین بسته تحریم‌های اقتصادی و فردی علیه روسیه، با گنجاندن مجموعه‌ای از اقدامات با هدف تقویت فشار بر دولت و اقتصاد روسیه موافقت کرد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها