توفان در شمال آمریکا ۳کشته برجای گذاشت

توفان در شمال آمریکا ۳کشته برجای گذاشت
شنبه 24 ارديبهشت 1401 - 17:00

وقوع توفان در ایالت مینه سوتا و داکوتای جنوبی واقع در شمال مرکزی آمریکا تاکنون منجر به کشته شدن سه نفر شده است.

العالم ـ آمریکا

شبکه خبری آمریکایی «ای بی سی نیوز» (abcnews) با انتشار این خبر افزود: توفان و تندباد تاکنون موجب کشته شدن سه نفر از جمله یک نفر در ایالت مینه سوتا و دو نفر در ایالت داکوتای جنوبی در آمریکا شده است.

این رسانه آمریکایی در ادامه گزارش داد: وزش بادهای شدید و تندباد باعث خرابی در در بخش شمال میانی آمریکا شده و مقامات ایالتی از شرایط وخیم آب و هوایی خبر می دهند.

بنابراین گزارش، «کریستی نوئم» (Kristi Noem) فرماندار ایالت داکوتای جنوبی وضعیت فوق العاده اعلام کرد و به پرسنل و منابع ایالتی دستور کمک و رسیدگی به مردمی که از این توفان آسیب دید ه اند، داد؛ فرماندار ایالت داکوتای جنوبی از ویرانی در ۲۸ ناحیه دراین ایالت بر اثر وقوع این توفان ها خبر داد.

ای بی سی نیوز خاطرنشان کرد: این توفان ها که از چهارشنبه گذشته آغاز شده است ، در ناحیه «استیونز» واقع در ایالت مینه سوتا وزش باد با سرعت ۷۰ مایل بر ساعت (۱۱۳ کیلیومتر بر ساعت) موجب تخریب سیلوهای غلات شده است.

بنابر این گزارش، پنجشنبه گذشته نیز وزش تند باد در ایالت داکوتای جنوبی به بیش از یکصد مایل در ساعت (۱۶۰ کیلومتر بر ساعت) رسید که در ناحیه «سو فالز» (Sioux Falls) خسارت به بار آورده است.

پربیننده ترین خبرها