وزیر صهیونیست: نگرانی پلیس از پرچم فلسطین را درک نمی‌کنم!

وزیر صهیونیست: نگرانی پلیس از پرچم فلسطین را درک نمی‌کنم!
شنبه 24 ارديبهشت 1401 - 21:15

وزیر همکاری منطقه‌ای رژیم صهیونیستی گفت که در جریان تشییع جنازه خبرنگار فقید الجزیره، رفتار نظامیان صهیونیست فاجعه اخلاقی بوده و علت ترس آنان از پرچم فلسطین را درک نمی‌کند.

العالم - فلسطین اشغالی

«عیساوی فریج» وزیر همکاری منطقه‌ای رژیم صهیونیستی امروز شنبه از رفتار نظامیان این رژیم در جریان تشییع جنازه «شیرین ابوعاقله» خبرنگار فقید الجزیره انتقاد کرد.

روزنامه الکترونیکی رأی الیوم به نقل از فریج گزارش داد، رفتار برخی از نظامیان اسرائیلی در تشییع جنازه ابوعاقله، «فاجعه اخلاقی بود و تصویر اسرائیل را خدشه‌دار کرد».

وی همچنین مدعی شد: نمی‌توانم ترس پلیس [رژیم صهیونیستی] از پرچمهای فلسطین را درک کنم. پرچم فلسطین، نقض قانون نیست».

این وزیر صهیونیست در پایان ادعا کرد که در زمان دیدار با وزرای فلسطینی، پرچمهای رژیم صهیونیستی و فلسطین بر سر میز مذاکرات است.

نظامیان رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه در یورش به منطقه «جنین» در شمال کرانه باختری شیرین ابوعاقله خبرنگار فلسطینی شبکه «الجزیره» را در حالی که جلیقه خبرنگاری به تن داشت، از فاصله ۱۰۰ تا۱۵۰ متری به شهادت رساندند و «علی السمودی» تهیه‌کننده این شبکه را نیز زخمی کردند.

ترور ابوعاقله اولین جنایت رژیم صهیونیستی علیه روزنامه‌نگاران فلسطینی نبود و بر اساس اعلام وزارت اطلاع‌رسانی فلسطین، از انتفاضه دوم فلسطین در سال ۲۰۰۰ تا به امروز ۴۵ روزنامه‌نگار به دست رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده‌اند.

منابع خبری، بعدازظهر روز گذشته، خبر داده بودند که مراسم تشییع جنازه خبرنگار شبکه الجزیره از بیمارستان «الفرنسی» در قدس اشغالی آغاز شد؛ اما نیروهای رژیم صهیونیستی با حمله به ساختمان بیمارستان به شرکت‌کنندگان در این مراسم تعرض کردند و آن‌ها را مورد ضرب و جرح قرار دادند.

هلال احمر فلسطین نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که در پی حمله نظامیان رژیم صهیونیستی به بیمارستان، ده‌ها نفر مجروح شده‌اند. پایگاه خبری «عرب۴۸» روز گذشته خبر داده بود که پلیس رژیم صهیونیستی جاده‌ها و راه‌های منتهی به بیمارستان را بسته است و از برافراشتن پرچم فلسطین و همچنین در دست داشتن تصویر خبرنگار شهید شبکه الجزیره ممانعت به عمل می‌آورد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها