دیدار معاون وزیر خارجه اسلواکی با امیرعبداللهیان

دیدار معاون وزیر خارجه اسلواکی با امیرعبداللهیان
سه شنبه 27 ارديبهشت 1401 - 21:16

وزیر امور خارجه در دیدار معاون وزیر خارجه اسلواکی آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای ارتقا و تعمیق همکاری های سیاسی و اقتصادی دوجانبه و همچنین در سازمان های بین المللی اعلام کرد.

العالم - ایران

«خانم اینگرید بروتکوا» معاون وزیر امور خارجه جمهوری اسلواکی که برای شرکت در نشست رایزنی های سیاسی معاونان وزرای خارجه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلواکی به تهران سفر کرده است، بعدازظهر امروز (سه شنبه) با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و در خصوص موضوعات مورد علاقه گفتگو و تبادل نظر کرد.

امیرعبداللهیان در این دیدار با ابراز رضایتمندی از نتایج رایزنی های سیاسی بین معاونان دو وزارتخانه، آمادگی کشورمان برای ارتقا و تعمیق همکاری های سیاسی و اقتصادی دوجانبه و نیز در سازمان های بین المللی را اعلام کرد.

وزیر امور خارجه برگزاری نشست کمیسیون مشترک اقتصادی را فرصت مناسبی به منظور گفتگو در زمینه های جدید تجاری و اقتصادی ذکر کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره تحولات جاری در منطقه، موضع اصولی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر مخالف با جنگ و آسیب به مردم غیرنظامی را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: متاسفانه در منطقه ما نیز از جمله در افغانستان، فلسطین و یمن صحنه های دلخراش آسیب دیدن مردم عادی، زنان و کودکان را شاهدیم و لازم است نهادها و سازمانهای بین المللی و اروپایی رویکرد مناسبی را اتخاذ و توجه بیشتری را در این موضوع صورت دهند.

معاون وزیر امور خارجه جمهوری اسلواکی نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از برگزاری نشست رایزنی های سیاسی بین دو‌کشور بر اهمیت تقویت ارتباطات سیاسی و مناسبات اقتصادی فیمابین اسلواکی و ایران تاکید کرد.

کلید واژه ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها