اسماعیل هنیه به رهبران کشورهای منطقه هشدار داد

اسماعیل هنیه به رهبران کشورهای منطقه هشدار داد
چهارشنبه 28 ارديبهشت 1401 - 18:28

«اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی حماس با ارسال نامه ای به رهبران و مقامات کشورهای منطقه و جهان نسبت به رویکرد مجدد رژیم صهیونیستی نسبت به ترور رهبران مقاومت در خارج از فلسطین هشدار داد.

العالم - فلسطین اشغالی

به نقل از پایگاه خبری صفا فلسطین، «طاهر النونو» مشاور رسانه‌ای رئیس دفتر سیاسی حماس امروز (چهارشنبه) در بیانیه‌ای که در اختیار این پایگاه خبری قرار گرفت، اظهار داشت: «اسماعیل هنیه» با ارسال این نامه‌ها پیام‌های روشنی برای بسیاری از رهبران و مقامات کشورهای منطقه ارسال کرد و نسبت به از سرگیری سیاست ترور رهبران و فرماندهان مقاومت فلسطین توسط دشمن صهیونیستی و نتایج و پیامدهای این رویکرد تروریستی هشدار داد.

النونو اضافه کرد که رئیس دفتر سیاسی حماس در پیام خود که به بسیاری از کشورهای منطقه و برخی طرف‌های بین‌المللی رسیده است، خطاب رهبران و مقامات این کشورها گفته است که شما بیانیه‌های رژیم اشغالگر اسرائیل و تشدید لحن آن نسبت به برنامه‌هایش برای ترور رهبران حماس از جمله برادر «یحیی سنوار»، شیخ «صالح العاروری»، «محمد الضیف» و «زاهر جبارین» و دیگران را دنبال کنید.

هنیه در نامه خود با اشاره به اینکه عملیاتی شدن این رویکرد [ رژیم اسرائیل ] واکنش‌های بزرگی را به دنبال دارد که هیچ‌کس نمی‌تواند میزان و عواقب آن را تخمین بزند، هشدار داده است که عملی شدن چنین اقدامی درگیری همه‌جانبه با مردم ما و مقاومت آنان است و دشمن صهیونیستی بهای نامعلومی را خواهد پرداخت.

مشاور رسانه‌ای رئیس دفتر سیاسی حماس اشاره کرد که «هنیه» از این کشورها خواسته است که این پیام را به اشغالگران برسانند و به رهبران این رژیم نسبت به عواقب اجرای این تهدیدات جنایتکارانه هشدار دهند.

النونو اظهار داشت: رئیس دفتر سیاسی حماس به مسئولان دفتر روابط عربی و اسلامی و روابط بین‌الملل ماموریت داده است که این پیام را به مسئولان کشورهای عربی و اسلامی و جامعه جهانی برسانند و ایشان مسئولیت‌هایشان در قبال آنچه صهیونیست‌ها در منطقه انجام می‌دهند را در اولویت قرار دهند.

روزنامه تایمز لندن ۱۹ اردیبشهت امسال گزارش داد که رژیم اشغالگر اسرائیل به متحدان خود اطلاع داده است که در تلافی سلسله عملیات‌های شهادت طلبانه فلسطینی‌ها طی دو ماه گذشته، تیم‌های ترور را برای کشتن رهبران حماس به خارج از سرزمین‌های فلسطین اعزام می‌کند.

به نوشته «تایمز» حماس هشدارهایی درباره حملات قریب الوقوع از سوی سرویس‌های اطلاعاتی در خاورمیانه و اروپا دریافت کرده است.

به نوشته رسانه‌های عربی، این ترورها احتمالاً در کشورهای دیگر منطقه که اعضای ارشد حماس در آن زندگی و کار می‌کنند مانند لبنان یا قطر انجام شود.

پیش‌تر برخی نمایندگان و مقام‌های پیشین رژیم صهیونیستی و رسانه‌های این رژیم خواستار ترور یحیی سنوار رئیس جنبش مقاومت اسلامی فلسطین در غزه شده بودند.

ایرنا

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها