امیرعبداللهیان راهی نشست داووس شد

امیرعبداللهیان راهی نشست داووس شد
چهارشنبه 4 خرداد 1401 - 11:06

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران برای شرکت در نشست مجمع جهانی اقتصاد «داووس» راهی سوئیس شد.

العالم - ایران

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) چهارم خرداد ماه به منظور شرکت در اجلاس مجمع جهانی اقتصاد «داووس» تهران را به مقصد سوئیس ترک کرد.

این نشست مجمع جهانی اقتصاد (داووس) پس از ۲ سال وقفه به دلیل همه‌گیری کرونا در شهر داووس سوئیس در حال برگزاری است. این نشست از ۲۲ می (اول خرداد ماه) آغاز و ۲۶ ماه می (پنجم خرداد ماه) نیز پایان می‌یابد.

گفتنی است مجمع جهانی اقتصاد (WEF) نشست سالانه خود را در شهر داووس سوئیس که قرار بود از ۱۷ تا ۲۱ ژانویه ۲۰۲۲ برگزار شود، به دلیل شیوع اومیکرون سویه جدید کرونا به تعویق انداخت.

حدود یک‌ سوم از مجموع ۲۷۰ پانلی که برای دوشنبه تا پنج‌شنبه برنامه‌ریزی شده‌ به موضوعات مرتبط با تغییرات اقلیمی و تاثیرات مستقیم این پدیده اختصاص دارد. این برای اولین بار طی ۲ سال گذشته است که نشست مجمع جهانی اقتصاد برگزار می‌شود و موضوعات آب وهوایی عمده موضوعات مطرح شده در این نشست خواهد بود. گرم شدن کم سابقه هوا در برخی نقاط دنیا از جمله اروپا و وقوع خشکسالی و تاثیرات آن بر تامین مایحتاج غذایی دنیا از دیگر موضو عاتی است که قرار است در این نشست به آن پرداخته شود.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها