انفجار بمب در شهر عدن یمن ۵ کشته برجا گذاشت

انفجار بمب در شهر عدن یمن ۵ کشته برجا گذاشت
پنج‌شنبه 5 خرداد 1401 - 17:49

انفجار بمب در بازاری در شهر عدن واقع در جنوب یمن، طبق آخرین آمار پنج کشته و ۳۰ زخمی به جا گذاشته است.

العالم - یمن

انفجار بمب در یک بازار در شهر عدن (مرکز دولت وابسته به ریاض) تاکنون پنج کشته و سی زخمی در پی داشته است. در میان کشته شدگان یک کودک گزارش شده است.

به نوشته وبگاه عدن الیوم، این انفجار در مرکز بازار «الشیخ عثمان» رخ داد و به گفته فرمانده پلیس این منطقه، بمب داخل یک بشکه جاسازی شده بود. برخی منابع محلی تعداد تلفات را بیش از این اعلام کرده‌ به دلیل ازدحام جمعیت در بازار پیش‌بینی می‌کنند که تعداد کشته‌ها و زخمی‌ها افزایش یابد.

طبق این گزارش، زخمی‌ها به بیمارستان پزشکان بدون مرز منتقل شده‌اند و مسئولان این بیمارستان نیز خواستار حضور مردم برای اهدای خون شده‌اند.

تنش و درگیری میان شبه‌نظامیان شورای انتقالی که داعیه جدایی از یمن را دارند با نظامیان دولت مستعفی از ابتدای جنگ، پای ثابت بحران یمن بوده و در مراحلی به درگیری‌های خونین و طولانی منجر شده است.

ناظران این درگیری‌ها را دعوای قدرت میان ریاض و ابوظبی می‌دانند، به شکلی که شورای انتقالی گوش به فرمان امارات بوده و دولت مستعفی نیز جز اجرای اوامر سعودی‌ها، اختیاری از خود ندارد.

۲۵ اردیبهشت یک خودرو مقابل ساختمان پلیس در شهر عدن منفجر شد و یک هفته پیش از آن نیز افراد مسلح شورای انتقالی به روی نیروهای سعودی در نقطه «حبیق» واقع در ورودی شهر «حدیبو» مرکز اداری سقطری آتش گشودند.

ناامنی و خون‌ریزی و رقابت‌های خونین گروهها در شهرهای جنوبی و تحت کنترل دولت مستعفی در حالی است که شهرها و استان‌های تحت حاکمیت دولت صنعاء در امنیت کامل به سر می‌برند و به جز حملات هوایی ائتلاف سعودی، در سال‌های گذشته هیچ موردی از بمب‌گذاری یا ترور در آن‌ها گزارش نشده است. موضوعی که حسین امیر عبداللهیان وزیر خارجه ایران امروز در حاشیه اجلاس داووس به آن اشاره کرد و گفت که انصارالله و متحدان آن در پایتخت و شمال یمن در این سال‌ها هم توانستند در مقابل جنگ و تجاوز بایستند و هم امن‌ترین مناطق در حوزه تحرکات تروریستی این مناطق است، در حالیکه ما در جنوب مشکلات زیادی را شاهد بودیم.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها