گروسی: به رغم تنش بین ایران و آژانس، همواره امکان تفاهم وجود دارد/ متوقف کردن کار دوربین های نظارتی اقدامی منفی است

گروسی: به رغم تنش بین ایران و آژانس، همواره امکان تفاهم وجود دارد/  متوقف کردن کار دوربین های نظارتی اقدامی منفی است
شنبه 21 خرداد 1401 - 13:55

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در اظهاراتی درباره موضوع هسته‌ای ایران، با تاکید بر اینکه همواره امکان تفاهم وجود دارد، از سرگیری مذاکرات وین برای احیای توافق هسته‌ای ایران را معقول‌ترین گزینه دانست.

العالم ـ اروپا

«رافائل گروسی» مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گفت وگو با بخش عربی شبکه تلویزیونی الجزیره تصریح کرد که از سرگیری مذاکرات وین برای احیای توافق هسته‌ای ایران، به عنوان معقول‌ترین گزینه بسیار ضروری است.
وی افزود تنشی بین ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی وجود دارد اما همواره جایی برای تفاهم هست و امیدوارم که در نزدیکترین فرصت به ایران سفر کنم.
گروسی در عین حال بدون توجه به سیاسی کاری آژانس بین المللی انرژی اتمی در قبال پرونده صلح آمیز هسته ای ایران و تن دادن خود به فضاسازی های صهیونیستها درباره آنچه تبعات اقدامات اخیر ایران بر روند این مذاکرات خواند، هشدار داد.
گروسی اقدام ایران در متوقف کردن کار برخی دوربین های نظارتی آژانس بین المللی انرژی اتمی را "منفی" خواند و ادعا کرد: این امر "اقدامی منفی است زیرا کاهش شفافیت ابدا ایده خوبی نیست."

محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی، با ابراز تاسف از این که یک نهاد بین المللی توسط یک رژیم نامشروع مورد بهره برداری قرار گرفته و حیثیت آن را زیر سوال برده است، اعلام کرد که در واکنش به اتهامات واهی و غیرقابل قبول مطرح شده از سوی آژانس، فعالیت ۱۸ دوربین فراپادمانی متوقف شده است.

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در ادامه ادعای خود افزود: گام های اخیر ایران تاثیر منفی بر فرصت های احیای توافق هسته ای امضا شده در سال 2015 میلادی می گذارد.
گروسی افزود که به مسئولان ایرانی پیشنهاد حضور بر سر میز گفت وگو و تمرکز برای دستیابی به راه حل ها را داده است.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

آخرین مطالب

پربیننده ترین خبرها