توفان، دو ایالت شرقی آمریکا را در خاموشی فرو برد

توفان، دو ایالت شرقی آمریکا را در خاموشی فرو برد
شنبه 28 خرداد 1401 - 12:32

وقوع توفان و وزش بادهای شدید باعث قطع درختان و خطوط انتقال برق در دو ایالت کنتاکی و تنسی در شرق آمریکا شد که درمجموع بیش از ۵۷ هزار مشترک برق را در این دو ایالت در خاموشی فرو برد.

العالم ـ آمریکا

تارنمای خبری «هیل» با انتشار این خبر افزود: قطع بر در ایالت کنتاکی حدود ۹ هزار واحد مسکونی را تا شب گذشته (جمعه) درخاموشی فرو برد.

بنابراین گزارش در ایالت تنسی وقوع این توفان بر توزیع برق چهار شرکت خدمات برق در این ایالت تاثیر گذاشت و در مجموع ۴۸ هزار مشترک برق در خاموشی به سربردند.

تارنمای هیل دراین باره گزارش داد: شرکت "میدل تنسی الکتریک" چهار ناحیه در منطقه نشویل در ایالت تنسی را تحت پوشش خدمات برق قرار می دهد و در این ناحیه حدود ۱۲هزار مشترک فاقد برق ماندند.

هیل افزود: «خدمات نشویل الکتریک» که خدمات توزیع برق در دو منطقه نشویل و «دیویدسون» را برعهده دارد نیز بر اثر وقوع این توفان ۲۳ هزار مشترک خود را بدون برق باقی گذارد.

بنابراین گزارش خدمات نشویل الکتریک با صدوری بیانیه ای درباره این قطع برق ها اعلام کرد: توفان موجب فرو افتادن درختان و خطوط انتقال برق در مناطق ارائه توزیع برق توسط این شرکت شده است.

هیل افزود: شرکت های توزیع برق «آپالاچین پاور» و «سی دی ای لایتبند» هریک به ترتیب دوهزار و ۱۱هزار و ۴۰۰ مشترک خود را در خاموشی گذاردند.

بنابراین گزارش شرکت توزیع برق « سی دی ای لایتبند » در بیاینه ای از مشترکانی که به دستگاه های برقی پزشکی متکی هستند خواست چنانچه همچنان فاقد برق مانده اند از برق جایگزین استفاده کنند.

هشدار سیل در ایالت تنسی آمریکا

تارنمای خبری «خدمات ملی آب و هوایی» آمریکا (NWS) گزارش داد که روز جمعه وقوع توفان های شدید مرکز ایالت کنتاکی را درهم نوردید که وزش باد در برخی نواحی به ۷۰ مایل بر ساعت معادل ۱۱۲ کیلومتر بر ساعت رسید. این توفان همچنین همراه با بارش تگرگ به بزرگی ۱۰ سانتی متر بود.

بنابر این گزارش، ایالت تنسی با هشدار سیل ناشی از بارندگی این توفان ها مواجه است.

کلید واژه ها :

پربیننده ترین خبرها