هشدار مفتی قدس درباره خطر تخریب مسجدالأقصی

هشدار مفتی قدس درباره خطر تخریب مسجدالأقصی
دوشنبه 6 تير 1401 - 18:57

مفتی قدس و خطیب مسجدالأقصی درباره خطرات حفاری‌های صهیونیست‌ها در این مسجد مقدس و تخریب آن هشدار داد.

العالم - فلسطین اشغالی

«محمد حسین» مفتی قدس و خطیب مسجدالأقصی درباره خطرات حفاری‌هایی که اداره آثار رژیم صهیونیستی و جمعیت شهرک‌نشینی «العاد» به سرعت در حال اجرای آن در منطقه دیوار براق و منطقه کاخ‌های اموی واقع در مجاورت مسجدالأقصی هستند، هشدار داد.

وی با اشاره به اقدامات رژیم اشغالگر مبنی بر تخلیه خاک و سوراخ کردن دیوار مجاور دیوار جنوبی مسجدالأقصی به منظور پنهان کردن عملیات حفاری، گفت که این حفاری‌ها باعث سست شدن پایه‌های مسجدالأقصی و تخریب آن می‌شود.

به نوشته وبگاه «العهد»، مفتی قدس افزود که حفاری‌های رژیم صهیونیستی در مسجدالأقصی متوقف نشده و همچنان ادامه دارد و اخیرا نیز این حفاری‌ها گسترش پیدا کرده و همین امر خطری برای این مسجد مقدس و ساختمان‌های مجاور آن است.

وی تأکید کرد که این اقدامات صهیونیست‌ها نیز در راستای تلاش رژیم صهیونیستی برای یهودی‌سازی بخش‌های وسیعی از اراضی شهر قدس اشغالی و ثبت مالکیت آن به نام شهرک‌نشینان افراطی صورت می‌گیرد که این اقدام نیز خطری برای اراضی فلسطینی است.

مفتی قدس از آزادگان جهان خواست تا اقدامات و راهکارهای لازم برای متوقف کردن حفاری‌های مسجدالأقصی و تجاوزات صهیونیست‌ها علیه مسجدالأقصی و شهر قدس اتخاذ کنند و درباره پیآمدهای این تجاوزات هشدار داد.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها