تیراندازی در آمریکا ۹ زخمی برجا گذاشت

تیراندازی در آمریکا ۹ زخمی برجا گذاشت
جمعه 10 تير 1401 - 05:12

منابع خبری از زخمی شدن دست‌کم ۹ نفر بر اثر تیراندازی در شهر نیوآرک در ایالت نیوجرسی آمریکا خبر دادند.

العالم - آمریکا

رسانه‌های آمریکایی گزارش داده‌اند تیراندازی در شهر «نیوآرک» در ایالت نیوجرسی ۹ نفر را زخمی و روانه بیمارستان کرد.

شبکه خبری ای‌بی‌سی گزارش داده قربانیان به بیمارستان‌های اطراف منتقل شده‌اند و وضعیت آنها باثبات گزارش شده است.

این شبکه خبری نوشته هنوز اطلاعات بیشتری از این رویداد که ساعت ۱۸ عصر پنجنشبه به ساعت منطقه زمانی شرقی (معادل با ساعت ۰۲:۳۰ بامداد جمعه به وقت تهران) به وقوع پیوسته در دسترس نیست.

شنبه گذشته «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا بزرگ‌ترین لایحه کنترل سلاح در این کشور را امضا کرد. در پی تیراندازی‌های کور هفته‌های اخیر در آمریکا با دهه‌ها کشته، کنگره آمریکا به‌صورت عجولانه لایحه‌ای را برای کنترل سلاح در این کشور تصویب کرد.

بایدن روز شنبه حین امضای این لایحه گفت که این قانون تمام آنچه وی امید داشت را براورده نمی‌کند. او مدعی شد این مصوبه جان بسیاری را نجات خواهد داد.

رئیس جمهور آمریکا گفت: «بابت این تیراندازی‌هایی که هر روز در خیابان‌ها اتفاق می‌افتند چند بار شنیده‌اید که کاری بکنید، محض رضای خدا کاری بکنید! امروز ما این کار را انجام دادیم.»

مقایسه آمارهای خشونت با سلاح میان آمریکا و کشورهای دیگر جهان ایالات متحده را کشوری کاملاً استثنایی نشان می‌دهد. در این کشور نرخ وقوع تیراندازی‌های خشونت‌بار از هر کشور دیگر در دنیا بیشتر است؛ با آنکه آمریکا حدود ۵ درصد از جمعیت دنیا را تشکیل می‌دهند نزدیک به ۳۱ درصد از کسانی که مرتکب کشتارهای جمعی با سلاح می‌شوند را در خود جای داده است.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها