پرواز پهپادها بسوی تاسیسات صهیونیست ها در میدان گازی مورد مناقشه کاریش؛

حزب الله: پیام پهپادها، آمادگی مقاومت برای دفاع از لبنان بود

حزب الله: پیام پهپادها، آمادگی مقاومت برای دفاع از لبنان بود
يکشنبه 12 تير 1401 - 21:40

 رئیس هیات شرعی حزب الله لبنان گفت: پیام پهپادهای حزب الله این است که مقاومت برای دفاع از لبنان و ثروت های آن همواره حاضر و آماده است.

العالم - لبنان

بنابر گزارش شبکه المنار، شیخ محمد یزبک رئیس هیات شرعی حزب الله لبنان، روز یکشنبه افزود: این پیام نه به دشمن اسرائیلی بلکه به میانجی آمریکایی بود که نمی توان حقوق لبنان را نادیده گرفت یا از آن چشم پوشی کرد.

وی خواستار تشکیل سریع تر دولت شد و گفت: همه گروه ها باید دست در دست هم برای تشکیل دولتی که بتواند رنج ها و مشکلات مردم را کاهش دهد، تلاش کنند.

رسانه‌های صهیونیستی شنبه شب مدعی شدند که ارتش این رژیم سه پهپاد حزب الله که به سوی سکوی گاز میدان کاریش در حرکت بودند را رهگیری کرده است.
ارتش رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای مدعی شد که روز شنبه سه پهپاد متخاصم که بر فراز آب‌های اسرائیل به حریم هوایی ما نزدیک شده بودند و از طرف لبنان می‌آمدند، رهگیری کردیم.
مقاومت اسلامی لبنان شنبه شب با صدور بیانیه‌ای ارسال سه پهپاد شناسایی به منطقه مورد اختلاف با رژیم صهیونیستی در دریای مدیترانه را تأیید کرد.
در این بیانیه آمده است: سه پهپاد غیر مسلح را به سوی منطقه مورد اختلاف در میدان کاریش در جنوب لبنان در یک عملیات شناسایی اعزام کردیم.
مقاومت اسلامی لبنان در عین حال این عملیات را موفقیت‌آمیز دانست و اعلام کرد که توسط این پهپادها مأموریت لازم به صورت مطلوب و مناسب انجام و پیام [ارسال این پهپادها به رژیم صهیونیستی] ابلاغ شد.
بر اساس این بیانیه، پهپادها توسط دو گروه شهید "جمیل سکاف" و "مهدی یاغی" برای شناسایی به سرزمین های اشغالی اعزام شد.
به گزارش فارس، اختلاف بین رژیم صهیونیستی و لبنان بر سر مرزهای دریایی مانع از اکتشاف انرژی در بخش‌هایی از مدیترانه شرقی شده است و خطر تشدید تنش‌ها بین دو طرف را به دنبال دارد.
مذاکرات غیرمستقیم لبنان و رژیم صهیونیستی بر سر مرزها و منابع دریایی با میانجی گری «آموس هوکشتیان» نماینده آمریکا در جریان است.
هوکشتاین ۲۴ خردادماه پس از ورود یک کشتی حفاری به محدوده آب‌های لبنان و درخواست مسئولان لبنانی برای میانجیگری و از سرگیری مذاکرات با رژیم صهیونیستی به بیروت آمد و با مسئولان لبنانی گفت وگو کرد.
میدان نفتی کاریش در خط مرزی شماره ۲۹ که لبنانی‌ها آن را مرز دریایی این کشور می‌دانند، قرار دارد و آنها اقدامات یکجانبه رژیم صهیونیستی در این میدان را تجاوز، اشغالگری و غیرقانونی می‌دانند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها