اهالی حسکه سوریه از عبور کاروان نظامی آمریکا جلوگیری کردند

اهالی حسکه سوریه از عبور کاروان نظامی آمریکا جلوگیری کردند
چهارشنبه 15 تير 1401 - 13:06

 منابع خبری سه‌شنبه شب گزارش دادند، اهالی روستایی در حسکه واقع در شمال شرق سوریه از عبور کاروان نظامی آمریکا جلوگیری کردند.

العالم - سوریه

بنابر گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، اهالی روستای «المجیبره» واقع در حومه شرقی حسکه از عبور کاروان نظامی آمریکا متشکل از ۵ خودروی زرهی که قصد عبور از این روستا به سمت یکی از پایگاه‌های غیرقانونی آمریکا در حومه حسکه را داشت، جلوگیری کردند.

بر اساس این گزارش، اهالی روستا با کمک نیروهای ارتش سوریه با این کاروان مقابله و آنها را از این منطقه بیرون کردند.

جمعه گذشته نیز نیروهای ارتش سوریه مانع از عبور کاروان نظامی آمریکا از روستای «قبور الغرانجه» واقع در حومه حسکه شدند و آنها را از این منطقه دور کردند.

نیروهای سوری چهارشنبه گذشته نیز راه کاروان نظامی آمریکا را در پست ایست بازرسی منطقه «تل سطیح» واقع در حومه شرقی قامشلی بستند و آن‌ها را مجبور به عقب‌نشینی کردند.

طی ماه‌های گذشته روستاییان سوریه نیز با بستن راه و ایجاد زنجیره‌های انسانی و کمترین امکانات از جمله با ابزار کشاورزی و چوب و چماق از عبور کاروان‌های نظامی و لجستیکی آمریکایی‌ها جلوگیری کرده‌اند.

با شکست گروه تروریستی «داعش» به عنوان بازوی نظامی آمریکا در سوریه در آذر سال ۹۶، نیروهای آمریکایی مستقیماً جایگزین آنها شدند و دقیقاً از همان زمان نیز به جای داعش شروع به استخراج و سرقت نفت و منابع سوریه کردند.

مناطق تحت اشغال نیروهای آمریکایی و شبه نظامیان تحت حمایت واشنگتن موسوم به «نیروهای دمکراتیک سوریه» (قسد) در الحسکه و دیگر مناطق شمالی سوریه، همواره شاهد اعتراض‌های شهروندان سوری به حضور اقدام‌های تروریستی اشغالگران و شبه نظامیان علیه ساکنان این مناطق است.

دولت سوریه بارها تاکید کرده که این شبه نظامیان و آمریکایی‌ها در شرق و شمال شرق سوریه هدفی جز غارت نفت این کشور ندارند و حضور آنان غیر قانونی است.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها