لندن: شهر اسلوویانسک هدف بعدی روسیه برای تصرف است

لندن: شهر اسلوویانسک هدف بعدی روسیه برای تصرف است
چهارشنبه 15 تير 1401 - 14:56

وزارت دفاع انگلیس با بیان اینکه شهر اسلوویانسک در استان دونتسک هدف بعدی نبرد در دونباس خواهد بود، گفت روسیه کنترل خود بر لوهانسک را مستحکم کرده است.

العالم - اروپا

در ادامه گزارشات اطلاعاتی روزانه وزارت دفاع انگلیس از وضعیت نبرد بین نیروهای روس و اوکراینی در منطقه دونباس، لندن هدف بعدی این جنگ را توضیح داد.

رکن اطلاعات ارتش انگلیس امروز (چهارشنبه) گفت: «روسیه در حال تحکیم کنترل خود بر لیسیچانسک و استان لوهانسک است. در شمال [دونباس]، اکثر واحدهای موجود باقیمانده از گروه‌های نیروهای شرقی و غربی روسی، به محور ایزیوم اختصاص پیدا کرده‌اند».

به نوشته وبگاه این سازمان، در این بیانیه اذعان شده است: «طی هفته گذشته، نیروهای روسی احتمالاً تا ۵ کیلومتر دیگر در جاده اصلی ای-۴۰ در شهر ایزیوم پیشروی کرده‌اند، با اینکه نیروهای اوکراینی سعی در مقاومت در این منطقه داشتند».

وزارت دفاع انگلیس ادامه داد: «نیروهای روسیه از گروه‌های نیروهای شرقی و غربی، احتمالاً اکنون در حدود ۱۶ کیلومتری شمال شهر اسلوفیانسک در استان دونتسک هستند».

در پایان این گزارش نظامی آمده است: «با توجه به اینکه اسلوفیانسک نیز از سوی گروه‌های مرکزی و جنوبی روسیه در معرض تهدید قرار دارد، این احتمال واقعی وجود دارد که نبرد برای این شهر، رقابت کلیدی بعدی در مبارزه برای دونباس باشد».

پیش از این، اطلاعات ارتش انگلیس با بیان اینکه نبرد داخل استان لوهانسک با پیشرفت روسیه تشدید شده، گفته بود روسیه بعد از استان لوهانسک، سراغ تصرف استان دونتسک می‌رود.

روز گذشته «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه به نظامیان کشورش دستور داد تا دامنه حملات را به عمق منطقه دونباس در شرق اوکراین بکشانند.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها