ارتش کره جنوبی: کره شمالی پرتابه جدید شلیک کرد

ارتش کره جنوبی: کره شمالی پرتابه جدید شلیک کرد
يکشنبه 19 تير 1401 - 17:53

رسانه‌های کره جنوبی به نقل از ارتش این کشور گزارش دادند که کره شمالی پرتابه جدید شلیک کرد.

العال- آسیا

در حالی که تنش‌ها در شبه جزیره کره همچنان خبرساز است، ارتش کره جنوبی روز یکشنبه (امروز) اعلام کرد که کره شمالی پرتابه جدید شلیک کرد.

خبرگزاری دولتی «یونهاپ» گزارش داد، ارتش کره جنوبی اعلام کرد که کره شمالی در یک نمایش قدرت دیگر از سودی این رژیم، روز یکشنبه پرتابه‌هایی را شلیک کرد.

بنا بر گزارش این رسانه کره جنوبی، رئیس ستاد مشترک ارتش این کشور در پیامی به خبرنگاران گفت که حدود ساعت ۱۸:۲۱ تا ۱۸:۳۷ (به وقت محلی) مسیرهایی ناشی از شلیک پرتابه را شناسایی کرده است که گمان می‌رود شلیک توپخانه باشد.

ستاد مشترک ارتش کره جنوبی در بیانیه خود از همکاری با آمریکایی‌ها خبر داد و اعلام کرد: «در حالی که نظارت و هوشیاری ارتش ما را تقویت شده است، کره جنوبی و ایالات متحده از نزدیک با یکدیگر همکاری و وضعیت آمادگی کامل خود را حفظ می‌کنند».

ارتش کره جنوبی در شرایطی از شلیک پرتابه توسط کره شمالی خبر داده که تا به این لحظه، مقام‌های پیونگ یانگ درباره این موضوع اظهارنظر نکرده‌اند و مسئولان سئول هم توضیح بیشتری درباره این موضوع نداده‌اند.

انتشار این خبرها در شرایطی صورت گرفته که اخیرا «یون سوک یول» رئیس‌جمهور کره جنوبی به ارتش دستور داده بود که به «هرگونه اقدام تحریک‌آمیز کره شمالی، به سرعت و با جدیت» پاسخ دهد.

دستور رئیس‌جمهور کره جنوبی به ارتش در شرایطی صادر شده که نگرانی‌ها درباره احتمال اقدام کره شمالی برای انجام اولین آزمایش اتمی خود بعد از پنج سال، افزایش یافته است.

فارس

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها