واکنش قطر و اسماعیل هنیه به حمله رژیم اسرائیل به نوار غزه

واکنش قطر و اسماعیل هنیه به حمله رژیم اسرائیل به نوار غزه
شنبه 15 مرداد 1401 - 00:25

همزمان با محکومیت شدید حمله رژیم اسرائیل به نوار غزه، رئیس دفتر سیاسی حماس تأکید کرد که این رژیم مسئول جنایت خود در ترور فرمانده شهید جهاد اسلامی فلسطین است.

العالم-قطر

وزارت امور خارجه قطر در واکنش به حمله هوایی رژیم اسرائیل به نوار غزه و شهید و زخمی شدن‌ ده‌ها نفر، طی بیانیه‌ای این حمله را شدیدا محکوم و تقبیح کرد.

وزارت خارجه قطر گفت که «ما بر اهمیت تحرکات فوری جامعه جهانی برای متوقف کردن حملات مداوم اشغالگران در حق غیرنظامیان تأکید داریم.»

وزارت خارجه قطر همچنین بر موضع ثابت خود در حمایت از آرمان فلسطین و حقوق مشروع مردم این کشور تأکید کرد.

هنیه: اشغالگران مسئول جنایت ترور فرمانده تیسیر الجعبری هستند

ز سوی دیگر، اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس فلسطین در واکنش به ترور فرماندهان مقاومت جهاد اسلامی فلسطین، ضمن محکوم کردن حملات رژیم اسرائیل، گفت که «اشغالگران مسئول جنایت ترور تیسیر الجعبری و پیامدهای این جنایت‌ها و حملات بر مردم فلسطین هستند.»

دفتر هنیه نیز اعلام کرد که او تماس‌هایی در سطح سازمان ملل و منطقه به منظور بررسی نحوه تعامل با حمله ظالمانه رژیم اسرائیل به نوار غزه دریافت کرده است. بر اساس بیانیه دفتر هنیه او در این تماس ها خواستار محکوم کردن این جنایت از سوی همه شده و گفته است که اشغالگران باید تبعات و نتیجه این جنایت را بپذیرند.

عصر امروز جمعه ارتش رژیم اسرائیل به مناطقی مسکونی در غزه حمله هوایی کرد که طی آن «تیسیر الجعبری» و تنی چند از فرماندهان سرایا القدس جهاد اسلامی به شهادت رسیدند. جهاد اسلامی قول پاسخ به این جنایت داده است.

وزارت بهداشت نوار غزه فلسطین در تازه‌ترین آمار خود اعلام کرد که 10 نفر در حمله صهیونیست‌ها به غزه شهید شده و 55 تن نیز زخمی شده اند.

تسنیم

پربیننده ترین خبرها