دریادار سیاری: هیچ کشوری بدون اجازه ایران در خلیج فارس حضور ندارد

دریادار سیاری: هیچ کشوری بدون اجازه ایران در خلیج فارس حضور ندارد
جمعه 21 مرداد 1401 - 17:21

معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: نیروی دریای ارتش اجازه نداد هیچ کشوری مگر با اجازه جمهوری اسلامی ایران در خلیج فارس حضور یابد.

العالم_ایران

آیین دانش آموختگی دوره ۱۸ تکاوری مرکز آموزش تفنگداران و تکاوران دریایی نیروی دریایی ارتش با حضور امیر دریادار سیاری، معاون هماهنگ کننده ارتش برگزار شد.

امیر دریادار سیاری در این آیین که در اردوگاه صحرایی شهید مولایی منجیل برگزار شد، گفت: حماسه 34 روزه مقاومت خرمشهر، عملیات ثامن الائمه، بیت المقدس و والفجر و پدافند از جزایر و سکو‌های نفتی، عملیات مروارید و بیش از ۲۰۰ عملیات اسکورت دریایی سابقه درخشانی است که نیروی دریایی ارتش در کارنامه خود دارد و در همه آنها عملکرد جانانه تکاوران و تفنگداران دریایی متجلی است.

وی خاطر نشان کرد: به لطف خدا نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران علاوه بر افتخاراتی که در عملیات های دوران دفاع مقدس خلق کرد، مأموریت خطیر حفاظت از اقتصاد کشور با اسکورت بیش از ۱۰ هزار کشتی را نیز به بهترین شکل انجام داد، این نیرو اجازه نداد هیچ کشوری مگر با اجازه جمهوری اسلامی ایران در خلیج فارس حضور یابد و سیادت و اقتدار دریایی و اقتصاد کشور را حفظ کرد و امروز هم این مسیر را مقتدرانه ادامه داده و با اقتدار و افتخار در دریاهای آزاد حضور دارد.

معاون هماهنگ کننده ارتش با بیان اینکه نیرو‌های تفنگدار و تکاور ضمن نگهداری از تجهیزات آماده به کار، تجهیزات جدیدی را در تعامل با جهاد خودکفایی و مراکز دانش بنیان ساخته اند افزود: هر جا تمامیت ارضی و منافع جمهوری اسلامی ایران در خطر باشد، تکاوران و تفنگداران دریایی حضور دارند.

دریادار سیاری در ادامه گفت: این دوره ها، دوره‌های دانش آموختگی عاشورایی است، امروز راهبرد ما بازدارندگی است تا هیچ دشمنی فکر تعرض به کشور به مغزش خطور نکند و مهمترین مؤلفه ارتقاء بازدارندگی در نیرو‌های مسلح، داشتن نیروی انسانی مومن، معتقد، ولایتمدار، شهادت طلب، با شهامت و آموزش دیده است.

وی تأکید کرد: در طول عمر بابرکت ۴۳ ساله انقلاب اسلامی در مقابل استکبار جهانی ایستاده‌ایم، می‌ایستیم و خواهیم ایستاد و معتقدیم؛ ایستادگی در برابر ظلم از ارزش‌های انقلاب است.

معاون هماهنگ کننده ارتش افزود: نیروی دریایی در طول سال رزمایش‌های متعددی دارد و در دریای جنوب رزمایش های تخصصی متفاوتی توسط یگان های تفنگدار و تکاور دریایی، موشکی، جنگال، هوادریا و سطحی و زیرسطحی انجام می‌شود و پایان سال نیز رزمایش مشترک بزرگ ارتش جمهوری اسلامی ایران را باز هم برای نمایش قدرت و اقتدار ارتش جمهوری اسلامی و نیروی مسلح به معرض نمایش می‌گذاریم.

در ابتدای این آیین دریادار دوم ستاد گودرز بهرامی فرمانده مرکز آموزش تفنگداران و تکاوران دریایی منجیل طی گزارشی اذعان داشت: دانش آموختگان دوره تکاور دریایی در ۱۹هفته آموزش‌های نظری، عملی، میدانی و مهارتی را فراگرفته اند.

در این آیین، تفنگداران و تکاوران دریایی نیروی دریایی ارتش در منجیل با اجرای رزمایش میدانی، آمادگی خود را به نمایش گذاشتند.

تجلیل از مربیان، اساتید و دانش آموختگان پایان بخش آیین دانش آموختگی دوره ۱۸ تکاوری مرکز آموزش تفنگداران و تکاوران دریایی نیروی دریایی ارتش بود.

فارس

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها