یمن: سلاح‌های آمریکایی دردی از عربستان و امارات دوا نمی‌کند

یمن: سلاح‌های آمریکایی دردی از عربستان و امارات دوا نمی‌کند
سه شنبه 25 مرداد 1401 - 04:49

مهدی المشاط دوشنبه‌ شب گفت که سلاح هایی که آمریکا برای مقابله با حملات ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به عربستان و امارات می‌فروشد، دردی از آنها دوا نخواهد کرد.

العالم-یمن

رئیس شورای عالی سیاسی یمن خطاب به کشورهای متجاوز گفت که اگر بر تداوم تجاوز و محاصره ملت یمن پافشاری کنند موشک‌ها و پهپادهای یمنی ها بر سر آنان فرود خواهند آمد.

وی تاکید کرد: رزمایش و هیاهوی ناوگان شما در دریای سرخ و خلیج عدن هیچ تأثیری روی ما نخواهد داشت.

المشاط تصریح کرد: تمام اقدامات اشغالگران در مناطق تحت سیطره آنها در یمن را باطل و بی اساس می‌دانیم.

وی در بخش دیگری از اظهاراتش درخصوص چپاول منابع یمن توسط ایالات‌متحده نیز گفت: حضور آمریکا در حضرموت که روز گذشته اعلام شد مصداق چیزی است که ما درباره طمع ورزی آمریکا در قبال مردم یمن به آن اشاره می‌کردیم.

المشاط تاکید کرد: در انجام شدیدترین ضربات و اتخاذ تمام اقدامات برای کسب حقوق ملت خود در زندگی شرافتمندانه و آزاد و مستقل تردید نخواهیم کرد.

رئیس شورای عالی سیاسی یمن خطاب به عربستان و امارات گفت: سلاح‌هایی که آمریکا به منظور مقابله با حملات ما در اختیارتان قرار می‌دهد دردی از شما دوا نخواهد کرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش به فلسطین پرداخت و گفت که دولت صنعا حامی مردم فلسطین است و موضع اصولی آن در این باره واضح و ثابت است.

المشاط در پایان بار دیگر تصریح کرد: ما با فلسطین هستیم و از آن حمایت می‌کنیم. ما بخاطر موضع صریح و آشکار خود در قبال رژیم غاصب اسرائیل تحت تجاوز و محاصره قرار گرفته ایم.

ایرنا

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها