حمله ترکیه به مواضع «قسد» در شمال سوریه/ تصمیم ترکیه برای دور جدید حملات به خاک سوریه/ ورود نیروهای ترکیه به منطقه عملیاتی سپر فرات

حمله ترکیه به مواضع «قسد» در شمال سوریه/ تصمیم ترکیه برای دور جدید حملات به خاک سوریه/ ورود نیروهای ترکیه به منطقه عملیاتی سپر فرات
چهارشنبه 26 مرداد 1401 - 04:58

ارتش ترکیه بامداد امروز چهارشنبه ضمن هدف قرار دادن مواضع شبه‌نظامیان «قسد» در تل‌رفعت، عین‌العرب و منبج در شمال سوریه، از شهروندان ترکیه‌ای ساکن مناطق مرزی خواست تا در منازلشان باقی بمانند.

العالم-سوریه

ارتش ترکیه بامداد چهارشنبه مواضع شبه‌نظامیان «قسد» در تل‌رفعت، عین‌العرب و منبج واقع در شمال سوریه را به شدت هدف حملات خود قرار داد.

به گزارش روسیا الیوم، همزمان با انجام این حملات، ارتش ترکیه از طریق بلندگوها در مساجد منطقه مرزی «قرقمیش» از تصمیم خود برای دور جدید حمله به خاک سوریه به بهانه هدف قرار دادن عناصر پ. ک. ک خبر داد و از اهالی این منطقه مرزی خواست تا در منازل خود باقی بمانند.

همزمان تلویزیون سوریه اعلام کرد که نیروهای ترکیه از طریق مساجد مناطق مرزی ترکیه مجاور شهر «جرابلس» استان حلب، به ساکنان این مناطق هشدار داد که برای دور جدید حملات به خاک سوریه آماده می شوند، لذا در خانه‌های خود باقی بمانند.

از طرفی، برخی منابع خبری سوریه گزارش دادند که کاروانی از نیروهای ترکیه از جرابلس وارد منطقه سپر فرات شدند و یک ستون دیگر نیز از گذرگاه اونگوبنار وارد این منطقه شدند.

به گزارش سانا، جنگنده‌های ترکیه بعد از ظهر دیروز (سه شنبه) از ساعت 14:37 تا 15:00 به وقت دمشق، برخی نقاط نظامی ارتش سوریه در حومه حلب را هدف قرار دادند که در نتیجه آن 3 سرباز سوری شهید شده و 6 نفر دیگر زخمی شدند.

به نوشته سانا، ارتش ترکیه دیروز همچنین چند روستای شهر الرقه در شمال سوریه را نیز هدف حملات توپخانه‌ای خود قرار داد.

بر اساس این گزارش، نیروهای ارتش ترکیه روستاهای المعلق، صیدا و اطراف جاده بین المللی ام4 را با توپخانه و خمپاره گلوله‌باران کردند که به منازل شهروندان و اموال و دارایی‌های آنان خسارت وارد شد.

منابع محلی می‌گویند که در این حملات توپخانه‌ای و خمپاره‌ای ترکیه، چهار غیرنظامی کشته شده و پنج نفر دیگر زخمی شدند.

تسنیم

پربیننده ترین خبرها