آژانس انرژی اتمی: مذاکرات با موفقیت باشد به زاپوریژیا می‌رویم

آژانس انرژی اتمی: مذاکرات با موفقیت باشد به زاپوریژیا می‌رویم
سه شنبه 1 شهريور 1401 - 22:52

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خبر داد در صورتی که مذاکرات کنونی با موفقیت همراه باشد، ماموریت حضور در نیروگاه اتمی زاپوریژیا در اوکراین طی روزهای آینده انجام می‌شود.

العالم - اروپا

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام کرد که ماموریت نیروگاه اتمی زاپوریژیا می‌تواند طی چند روز آینده انجام شود.

بر اساس اعلام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، در صورتی که مذاکرات جاری با موفقیت همراه باشد، ماموریت نیروگاه اتمی زاپوریژیا در اوکراین ظرف چند روز آینده انجام خواهد شد.

مسکو روز دوشنبه از شورای امنیت سازمان ملل درخواست کرد تا روز سه شنبه نشستی را پیرامون وضعیت نیروگاه هسته‌ای زاپروژیای اوکراین تشکیل دهد.

ماه مارس روسیه نیروگاه هسته ای زاپروژیا که بزرگترین نیروگاه هسته ای در اروپا محسوب می شود را تصرف کرد.

این نیروگاه که فاصله چندانی با خط مقدم درگیری ها در اوکراین ندارد چندین بار در هفته های اخیر هدف گلوله باران قرار گرفته و نگرانی ها درباره وقوع یک فاجعه هسته ای را افزایش داده است.

پیشتر نیز «میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین اتریش در پیامی توییتری از موافقت «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه با اعزام تیمی از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به نیروگاه اتمی زاپوروژیا خبر داده بود.

وی در پیامی توییتری نوشته بود: «رؤسای جمهور روسیه و فرانسه در گفت‌وگوی تلفنی بر ضرورت ماموریت فوری آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به نیروهای هسته‌ای زاپوروژیا تاکید کردند. ولادیمیر پوتین آمادگی طرف روس برای تسهیل چنین ماموریتی را ابراز داشته است».

فارس

پربیننده ترین خبرها