6 کشته و زخمی در تیراندازی در کنتاکی آمریکا

6 کشته و زخمی در تیراندازی در کنتاکی آمریکا
جمعه 4 شهريور 1401 - 21:15

در تازه ترین خشونت مسلحانه در یکی از ایالت های امریکا ، دو نفر کشته و چهار تن دیگر مجروح شدند.

العالم - آمریکا

تیراندازی یک فرد مسلح به مرکز بی خانمانان در ایالت کنتاکی آمریکا به کشته شدن دستکم دو نفر و زخمی شدن چهار نفر دیگر منجر شد.

به گزارش فاکس نیوز، تیراندازی حوالی ساعت هفت و ۴۰ دقیقه شب گذشته به وقت محلی در مرکز هاربر هاوس در هندرسون آغاز شد. مقامات محلی از ارائه اطلاعات درباره هویت قربانیان و وضعیت آنان خودداری کردند.

مرکز پلیس هندرسون، شخص مظنون به تیر اندازی به نام کنت گیبس را پیش از ساعت ۱۰ شب به وقت محلی دستگیر کرد.

به گفته شان مک کینی ، رئیس پلیس هندرسون، شخص مظنون هنگام دستگیری مسلح بود.

تحقیقات درباره این تیراندازی در حال انجام است.

بنابر اعلام مرکز اطلاعات «آرشیو خشونت با اسلحه» آمریکا (GVA)، آمده است: در سال جاری میلادی حداقل ۳۸۱ فقره «تیراندازی جمعی» بوده که این آمار یعنی وقوع بیش از ۱.۷درصد تیراندازی جمعی در هر روز. بر اساس تعریف آرشیو خشونت با اسلحه، تیراندازی دسته جمعی در آمریکا به آن دسته از تیراندازی هایی اتلاق می شوند که در آن فرد مهاجم اقدام به تیراندازی به حداقل چهارنفر کرده باشد.

سی ان ان،۱۴تیرماه ۱۴۰۱ در انتقاد از تیراندازی و کشتارهای سریالی با سلاح گرم در آمریکا گزارش داد: مردم آمریکا باید هر روز خود را با هراس از "آزادی حمل سلاح گرم" سپری کنند.

این رسانه آمریکایی اعلام کرد زمانی که قانون اساسی آمریکا درمورد حمل سلاح گرم نوشته می‌شد، نویسندگان این قانون در آن دوران، سلاح « تفنگ سرپُرِ فتیله‌ای » موسوم به «ماسکت»(Musket) و «تپانچه سرپُر» با خود حمل می کردند و از سلاح های مرگبار امروزی خبری نبود.

بنا بر گزارش ها، برای هر ۱۰۰ آمریکایی حدود ۱۲۰ قبضه اسلحه وجود دارد ؛ آرشیو خشونت با اسلحه آمریکا ۱۳ خرداد ماه گزارش داد که تا دوم ژوئن سال جاری (۱۲خرداد ۱۴۰۱) بیش از هشت هزار نفر بر اثر خشونت با سلاح گرم در آمریکا کشته و ۱۵ هزار نفر دیگر مجروح شده‌اند.

ایرنا

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها