الحوثی: سلاح‌هایی داریم که بازدارندگی برقرار می‌کنند؛ جنگ اصلی آزادی قدس است

الحوثی: سلاح‌هایی داریم که بازدارندگی برقرار می‌کنند؛ جنگ اصلی آزادی قدس است
شنبه 5 شهريور 1401 - 17:34

عضو ارشد شورای عالی سیاسی یمن گفت که اگر محاصره و حملات ادامه یابد، آتش‌بس ارزشی ندارد و یمنی‌ها دست بسته نخواهند ماند.

العالم - یمن

«محمد علی الحوثی» رئیس کمیته عالی انقلاب یمن و عضو ارشد شورای عالی سیاسی، در مصاحبه‌ای گفت که ائتلاف متجاوز سعودی با نقض مکرر آتش‌بس به دنبال این هستند که اجازه خاموش شدن آتش جنگ را در مناطق مختلف ندهد.

او گفت: این نقض مکرر آتش‌بس موجب می‌شود تا نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی همواره آماده نبرد بزرگ و تحقق پیروزی نهایی باشند؛ یمنی‌ها آتش‌بس را پذیرفتند چون خواهان جنگ نیستند، اما اگر متجاوزان اراده واقعی برای پایان جنگ و محاصره نداشته باشند، جنگ نیز ادامه خواهد یافت.

این عضو ارشد شورای عالی سیاسی یمن در ادامه گفت که دولت صنعاء اهمیتی به تهدیدات نمی‌دهد و از سوی دیگر نیروهای یمنی به خوبی با سلاح‌های متجاوزان آشنا هستند و می‌دانند که چگونه با این سلاح‌ها مقابله کنند.

محمد علی الحوثی افزود: «ما سلاح‌هایی داریم که می‌تواند موازنه بازدارندگی برقرار کرده و پیروزی نزدیک در جنگ را محقق کند.»

رئیس کمیته عالی انقلاب یمن در ادامه گفت: «ما همواره آرزوی جنگ مستقیم با دشمن اسرائیلی را داشتیم. نبرد بزرگی که لازم است تا همه مردم یمن‌ و امت اسلامی برای آن بسیج شوند، نبرد آزادی مسجدالاقصی است. ما جنگ با کشورهای متجاوز را تمرینی میدانیم تا به آزادی الاقصی برسیم.»

او جنگ و درگیری در جهان اسلام را فتنه صهیونیستی دانست و گفت که این بحران‌ها را رژیم صهیونیستی ایجاد می‌کند تا امت اسلامی را به خود مشغول کرده و خود در حاشیه امن بماند.

الحوثی در ادامه، خبر برخی رسانه‌ها از حملات رژیم صهیونیستی در یمن را تکذیب کرد و گفت که برخلاف برخی وبسایت‌ها، این رژیم هیچ حمله‌ای در یمن تاکنون انجام نداده و هیچ دستاوردی نداشته است.

به گزارش فارس، عبدالملک الحوثی، رهبر انصارالله یمن نیز در ۱۷ مرداد ماه در سخنانی گفته بود: «ما افتخار می‌کنیم که جزئی از محور مقاومت هستیم و از هیچ تلاشی برای مقابله با پروژه آمریکایی در منطقه دریغ نمی‌کنیم و از ملتمان می‌خواهیم که برای مقابله با دشمنان در زمان آتش‌بس موقت، آمادگی کامل و دائمی داشته باشند.»

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها