توضیحات وزارت خارجه درباره ضرب و شتم یک خانم ایرانی توسط صاحبخانه‌اش در قبرس

توضیحات وزارت خارجه درباره ضرب و شتم یک خانم ایرانی توسط صاحبخانه‌اش در قبرس
شنبه 12 شهريور 1401 - 09:13

روابط عمومی وزارت امور خارجه با اشاره به دستگیری ضارب یک خانم ایرانی در قبرس، اعلام کرد که کنسول سفارت ایران با حضور در بیمارستان از این شهروند ایرانی عیادت کرده است.

العالم - ایران

روابط عمومی وزارت امور خارجه امشب (جمعه) ۱۱ شهریور ماه در پی انتشار خبر و فیلمی درباره ضرب و شتم یک خانم ایرانی توسط صاحبخانه‌اش در قبرس، با انتشار اطلاعیه‌ای توضیح داد: به دنبال ضرب و شتم یک خانم ایرانی در قبرس، کنسول سفارت جمهوری اسلامی ایران در قبرس با حضور در بیمارستان محل بستری هموطن ایرانی از وی عیادت و مراحل درمان وی را مورد رسیدگی قرار داد.

همچنین سفارت جمهوری اسلامی ایران در پیگیری این رفتار غیرانسانی، خواستار رسیدگی دولت قبرس در این زمینه شد.

خاطرنشان می‌شود در پی ابراز نگرانی گسترده ایرانیان در شبکه‌های اجتماعی، مقامات قبرس اعلام کردند این واقعه تاسف برانگیز را به دقت بررسی و پیگیری خواهند کرد. همچنین پلیس قبرس روز پنجشنبه نسبت به دستگیری فرد ضارب که شهروند انگلیس است، اقدام کرده است.

بر اساس اطلاعیه روابط عمومی وزارت امور خارجه، مسؤولان بخش کنسولی وزارت امور خارجه کشورمان در این رابطه با سفیر قبرس در تهران در تماس بوده و سفیر قبرس نیز از رسیدگی فوری پلیس کشورش خبر داد و گفت که این موضوع تحت رسیدگی است.

در اطلاعیه روابط عمومی وزارت امور خارجه، حمایت کنسولی از هموطنان در خارج از کشور از مهمترین ماموریت‌های نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران عنوان شده است.

کلید واژه ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها