افشای جزئیات حمله به اتوبوس صهیونیست ها؛ نیروهای ویژه گولانی هدف قرار گرفتند

افشای جزئیات حمله به اتوبوس صهیونیست ها؛ نیروهای ویژه گولانی هدف قرار گرفتند
دوشنبه 14 شهريور 1401 - 14:23

عصر دیروز (یک شنبه) سرزمین های اشغالی شاهد عملیاتی دقیق و حساب شده رزمندگان فلسطینی بود که طی آن یک اتوبوس حامل نظامیان تیپ ویژه گولانی ارتش رژیم صهیونیستی در منطقه غور اردن هدف قرار گرفت و هفت نظامی این رژیم زخمی شدند.

العالم ـ فلسطین اشغالی

منابع خبری فلسطینی گفتند که با انجام این عملیات که در نوع خود بسیار حائز اهمیت است، نیروهای امنیتی و پلیس رژیم صهیونیستی به حالت آماده باش در آمدند و ترس و وحشت سرزمین های اشغالی را فرا گرفت.

شرایط این روزهای سرزمین های اشغالی به ویژه در کرانه باختری بحرانی است به ویژه که مبارزان فلسطینی با هر وسیله ای که شده پاسخ جنایات بی شمار صهیونیست ها را می دهند و همین امر شرایط ویژه ای را برای صهیونیست های غاصب رغم زده است.

تا پیش از این صهیونیست ها فقط در جنوب سرزمین های اشغالی و در منطقه غزه با فلسطینی ها درگیر بودند ولی هم اکنون کرانه باختری در شرق فلسطین به دلیل مسلح شدن جوانان آن به کمینگاهی برای صهیونیست های بزدل تبدیل شده و خواب راحت را از چشمان آنها گرفته است.

روزنامه صیونیستی "اسرائیل هیوم" در گزارشی اعتراف کرد که حملات فلسطینیان (علیه نظامیان صهیونیست) پایان ماجرا نیست و آغاز مرحله جدیدی از تحولات در مناطق (اشغالی) به شمار می رود.

این روزنامه صهیونیستی با اشاره به شماری از درگیری های ۲۴ ساعت گذشته فلسطینی ها با نظامیان رژیم صهیونیستی نوشت: کرانه باختری رود اردن از روز گذشته تا بامداد امروز (دوشنبه) شاهد درگیری های شدید مبارزان فلسطینی و نظامیان ارتش اسراییل (رژیم صهیونیستی) بود.

"اسرائیل هیوم" افزود: فلسطینی ها (مبارزان فلسطینی) بامداد امروز به سمت نظامیان ارتش اسراییل به هنگام یورش آنها به اردوگاه العین در منطقه نابلس تیراندازی کرده و به تبادل آتش پرداختند و یک پست نظامی ارتش اسراییل (رژیم صهیونیستی) در منطقه "بیت فوریک" در شرق شهر نابلس نیز مورد هدف (رزمندگان) فلسطینیان قرار گرفت.

درگیری هایی نیز بین جوانان فلسطینی با نیروهای اشغالگر به هنگام یورش آنها به شهر نابلس روی داد و مبارزان فلسطینی به مقابله مسلحانه با نظامیان صهیونیست پرداختند.

افزایش مبارزه مسلحانه گروههای مقاومت فلسطین بویژه در دو شهر نابلس و جنین که اسطوره مقاومت در کرانه باختری به شمار می روند، بیش از پیش سران رژیم صهیونیستی را نگران کرده است، چرا که آنها پیش از این فقط نگران مقاومت غزه در جنوب بودند ولی این روزها مقاومت کرانه باختری به چالشی بزرگی برای سران رژیم صهیونیستی تبدیل شده که با بی ثباتی سیاسی در درون سرزمین های اشغالی روبه روست.

تیپ ویژه گولانی وحشی ترین تیپ رژیم صهیونیستی

گولانی نامی در ظاهر بزرگ برای ساکنان صهیونیست سرزمین های اشغالی بشمار می رود و این نام نشانگر خشن ترین و به اصطلاح زبده‌ترین جنگجویان ارتش رژیم صهیونیستی است. گولانی از تیپ‌های کماندویی معروف رژیم اسرائیل می باشد که این رژیم تبلیغ بسیاری روی آن انجام می‌دهد؛ به ادعای مقامات رژیم صهیونیستی، هر نظامی عضو این تیپ برابر با ۱۳ نظامی معمولی توان دارد!.

تیپ گولانی متشکل از ۵ گردان است که شامل گردان های "باراک"، "جدعون"، "المتسللین"، "الجوز" و "شناسایی و جمع‌آوری اطلاعات" می باشد و روحیه خصمانه و خشونت آمیز حاکم بر آن در سرزمین های اشغالی معروف است و سران رژیم صهیونیستی به آن افتخار می کنند!

از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های تیپ گولانی روحیه وحشیانه‌ای است که بر این تیپ حاکم است، به گونه‌ای که حتی در مواردی انتقاد و اعتراض بسیاری از رسانه‌های صهیونیستی را نسبت به عملکرد این تیپ و رفتار عناصر آن و بازتاب‌های این برخوردها را به دنبال داشته است.

تصویر بسیار مبهم و پیچیده‌ای از تیپ گولانی نه تنها در خارج از ارتش رژیم غاصب صهیونیستی، بلکه در داخل آن وجود دارد. کسانی‌ که به این تیپ ملحق می‌شوند، آموزش‌های خود را با تیراندازی و هدف‌گیری دقیق آغاز می‌کنند و کار خود را با آموزش انواع شکنجه‌ها و آزار و خشونت‌ها به پایان می‌رسانند.

هر بار که ارتش رژیم صهیونیستی در برابر ماموریت نظامی سخت و حساسی قرار می‌گیرد که نیازمند سماجت، سرسختی و جنگندگی یا به عبارت بهتر سنگ‌دلی است، به سراغ تیپ گولانی می‌رود.

فرماندهان سابق تیپ گولانی، این تیپ را به سگ "روت ویلر" تشبیه می‌کنند که در روزهای عادی باید آن را به زنجیر بست، اما در شکار بهترین سگ در کنار تو خواهد بود.

از حیث تجهیزات نظامی بنابر ادعای منابع صهیونیستی، تیپ گولانی از جمله مجهزترین تیپ ‌های ارتش رژیم صهیونیستی است که یکی از مهم‌ترین دلایل آن، به دلیل ماموریت‌های خاص آن است و به همین دلیل تنها تیپی در ارتش رژیم صهیونیستی است که تاکنون مدرن‌ترین زره‌پوش‌های جنگی دنیا را در اختیار دارد.

به گزارش ایرنا، هنگامی که در جریان جنگ ۳۳ روزه سال ۲۰۰۶ ارتش رژیم صهیونیستی با بن‌بست نفوذ به داخل لبنان مواجه شد، از این تیپ کمک گرفت و چند گردان آن راهی مرزهای شمالی فلسطین اشغالی شدند. نظامیان متکبر این تیپ هنگامی که به سمت خاک لبنان حرکت می‌کردند، در برابر دوربین‌های تلویزیونی به گونه‌ای حرکت می‌کردند که گویی تا ساعتی دیگر سرنوشت جنگ به دست آنها رقم خواهد خورد، اما تنها ساعتی صبر نشان داد تا صدای گریه این نخبه‌های نظامی! و نحوه بازگشت آنها از منطقه جنگی چگونه رقم خورد.

آنچه دوربین‌های تلویزیونی آن روزها نشان دادند از هم پاشیدن سازمان رزم این تیپ کارکشته و نخبه! "اسرائیلی" در برابر رزمندگان لبنانی بود. این تیپ در نبردهای سنگین با نیروهای مقاومت در چند منطقه مرزی از جمله مرکبا، عیتاالشعب، مارون الراس، بنت جبیل و الطیبه جنگید و در تمام این مناطق متحمل شکست سنگین شد. نبرد سنگین رزمندگان مقاومت لبنان با نظامیان این تیپ در آن روزها باعث اعتراف فرماندهان نظامی این تیپ به قدرت جنگی حزب‌الله شد.

پربیننده ترین خبرها