۱۰۰ تروریست داعشی در نیجریه در رودخانه غرق شدند

۱۰۰ تروریست داعشی در نیجریه در رودخانه غرق شدند
سه شنبه 15 شهريور 1401 - 14:13

بیش از ۱۰۰ تروریست داعشی (بوکوحرام سابق) در نیجریه به هنگام فرار از دست نیروهای ارتش این کشور در رودخانه غرق شدند.

العالم - افریقا

منابع نظامی و محلی نیجریایی امروز (سه شنبه) خبر دادند که در روزهای پنج شنبه و جمعه گذشته بیش از ۱۰۰ تروریست داعشی (بوکوحرام سابق) در شمال شرق این کشور به هنگام فرار از دست نیروهای ارتش در رودخانه غرق شدند.

به نوشته روسیاالیوم، ارتش نیجریه از هفته گذشته عملیاتی را برای پاکسازی مناطق و روستاهای اطراف رودخانه «یزارام» آغاز کرده است. روز پنج‌شنبه گذشته در جریان حمله نظامیان به مقرهای تروریست‌ها، آن‌ها برای فرار مجبور شدند خود را داخل رودخانه بیاندازند، اما بسیاری از آن‌ها غرق شدند.

به گفته منابع نیجریایی، رودخانه «یزارام» در ایالت «بورنو» از اصلی‌ترین مقرهای تروریست‌های «جماعة أهل السنة للدعوة والجهاد» معروف به «بوکوحرام» است، گروهکی که در سال ۲۰۱۶ (۱۳۹۴) با گروهک داعش بیعت کرده و نام خود را به «ولایت غرب آفریقا» تغییر داد.

یک افسر عالی‌رتبه ارتش نیجریه در این باره گفت که بیش از ۱۰۰ تروریست در رودخانه غرق شدند و نیروهای ارتش از هوا و زمین مقر آن‌ها را هدف قرار داده و مجبور به فرارشان کردند.

به گفته وی در این درگیری‌ها چهار نیروی ارتش نیجریه نیز کشته شدند. با این حال «بشیر صالحی ماگاشی» وزیر دفاع نیجریه در گفت‌و‌گو با خبرنگاران حاضر نشد اطلاعات جزئی تری ارائه کند و صرفا گفت که ارتش هفته گذشته عملیات گسترده زمینی و هوایی علیه تروریست‌ها انجام داده است.

فارس

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها