داعش 6 نفر را در شمال موزامبیک سر برید

داعش 6 نفر را در شمال موزامبیک سر برید
پنج‌شنبه 17 شهريور 1401 - 09:35

منابع خبری چهارشنبه شب گزارش دادند، عناصر تروریستی داعش در شمال موزامبیک سر ۶ نفر را بریدند و یک زن راهبه ایتالیایی را کشتند.

العالم - آفریقا

به گزارش روسیا الیوم، «فیلیپی نیوسی» رئیس جمهور موزامبیک گفت: روز ششم سپتامبر (۱۵ شهریور) در جریان حملات تروریستی عناصر مرتبط با داعش در منطقه «ایراتی» و «میمبا» واقع در استان «نامپولا»، تروریست‌ها سر ۶ نفر را بردیدند، سه نفر را ربودند و ده‌ها منزل مسکونی را به آتش کشیدند.

در همین رابطه یک مقام محلی در استان نامپولا گفت که یک زن راهبه ۸۳ ساله ایتالیایی که از سال ۱۹۶۳ در موزامبیک و در شهر ناکالا ساکن بوده، سه‌شنبه شب توسط عناصر تروریستی هدف گلوله قرار گرفته و کشته شده است.

داعش پس از آن که تقریبا تمامی قلمروی خود در عراق و سوریه را از دست داد عمده نیروی خود را بر روی افزایش سطح نفوذ در آفریقا متمرکز کرد.

هر دو گروه داعش و القاعده با شکست در خاورمیانه در تصمیمی استراتژیک آفریقا را به اولویت خود تبدیل کرده‌اند.

اکنون مرز بین موزامبیک و تانزانیا به جولانگاه گروه‌های تروریستی بدل شده است.

به دنبال ابراز نگرانی‌ها نسبت به تحرکات گروه تروریستی تکفیری داعش در موزامبیک و درخواست کمک این کشور برای مبارزه علیه تروریسم، جامعه توسعه جنوب آفریقا ماموریت نیروهایی را که با تروریست‌های داعش در شمال موزامبیک مبارزه می‌کنند، تمدید کرد.

جامعه توسعه آفریقای جنوبی برای نخستین بار در ماه ژوئیه نظامیان خود را برای کمک به برقراری صلح به منطقه اعزام کرد تا به نیروهای اعزامی رواندا که عضو آن نیست، بپیوندند.

ایرنا

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها