انفجار تروریستی در شمال شرق سوریه

انفجار تروریستی در شمال شرق سوریه
دوشنبه 21 شهريور 1401 - 18:02

منابع خبری امروز (دوشنبه) از وقوع یک انفجار در "الحسکه" سوریه و کشته و مجروح شدن شماری در جریان آن خبر دادند.

العالم - سوریه

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) در خبری فوری به نقل از منابع محلی خود اعلام کرد که امروز یک انفجار در اردوگاه «توینه» واقع در غرب شهر "الحسکه» رخ داد.

این منابع گفتند که انفجار در یک موتورسیکلت بمب‌گذاری شده رخ داده است.

منابع مذکور درباره شمار تلفات و یا مجروحان این انفجار آمار دقیقی را اعلام نکرده اما گفتند که انفجار چند قربانی و مجروح از جمله یک کودک به همراه داشته است.

سانا به جزئیات بیشتر این انفجار اشاره‌ای نکرده است.

با شکست گروه تروریستی «داعش» به عنوان بازوی نظامی آمریکا در سوریه در آذر سال ۹۶، نیروهای آمریکایی مستقیماً جایگزین آنها شدند و دقیقاً از همان زمان نیز به جای داعش شروع به استخراج و سرقت نفت و منابع سوریه کردند.

مناطق تحت اشغال نیروهای آمریکایی و شبه نظامیان تحت حمایت واشنگتن موسوم به «نیروهای دمکراتیک سوریه» (قسد) در الحسکه و دیگر مناطق شمالی سوریه، همواره شاهد اعتراض‌های شهروندان سوری به حضور اقدام‌های تروریستی اشغالگران و شبه نظامیان علیه ساکنان این مناطق است.

دولت سوریه بارها تاکید کرده که این شبه نظامیان و آمریکایی‌ها در شرق و شمال شرق سوریه هدفی جز غارت نفت این کشور ندارند و حضور آنان غیر قانونی است.

طی دو سال اخیر اقدامات تروریستی و انفجار خودروهای بمب گذاری شده در برخی مناطق شمالی سوریه انجام شده است و برخی تروریست ها تلاش می کنند تا با کوچاندن ساکنان بومی آن در این مناطق به همراه خانواده ساکن شوند.

پیشتر گزارش هایی در خصوص انتقال این افراد به مناطق شمالی سوریه منتشر شده بود.

ایرنا

پربیننده ترین خبرها