انفجار در مسیر مزدوران امارات در یمن؛ 6 نفر کشته شدند

انفجار در مسیر مزدوران امارات در یمن؛ 6 نفر کشته شدند
دوشنبه 21 شهريور 1401 - 22:57

در پی منفجر شدن دو بسته انفجاری در مسیر شبه‌نظامیان شورای انتقالی جنوب (وابسته به امارات) در جنوب یمن ۶ مزدور کشته شدند.

العالم - یمن

منابع یمنی خبر دادند که دو بسته انفجاری در مسیر شبه‌نظامیان شورای انتقالی جنوب (وابسته به امارات) در جنوب یمن منفجر شد.

پایگاه خبری «وکاله الصحافه الیمنیه» به نقل از این منابع گزارش داد، در جریان انفجار این بسته‌ها در استان «ابین»، شش نفر کشته و چند نفر دیگر هم از این عناصر زخمی شدند. عبدالقادر الجعری فرمانده لشکر ۱۰۳ شورای انتقالی هم در میان افراد زخمی قرار دارد.

منابع محلی هم خبر دادند که قبایل مناطق مرکزی «ابین» امروز دوشنیه برای مقابله با مزدوارن اماراتی که از الضالع و لحج در حال انتقال به این استان هستند، اعلام بسیج عمومی کردند؛ زیرا این عناصر قصد دارند این مناطق را به اشغال خود درآورند.

عادل الحسنی از سرکرده‌های حاضر در جنوب یمن که وابسته به حزب «الاصلاح» است، امروز گفت که قبایل ابین و شبوه، «مقاومت مردمی و قبیله‌ای» را تشکیل دادند تا با طرحهای مخرب امارات در این استان مقابله کنند.

یک منبع امنیتی یمن هم سه شنبه گذشته خبر داد که درگیری بین نیروهای «الحزام الأمنی» وابسته به شورای انتقالی جنوب یمن تحت حمایت امارات و برخی عناصر مسلح در استان «ابین» به وقوع پیوست.

این منبع گفت که افراد مسلح وابسته به گروه القاعده به یک نقطه امنیتی در منطقه الخشعة واقع در شهرستان احور تحت سیطره «المجلس الانتقالی الجنوبی» (شورای انتقالی جنوب یمن) حمله کردند که در نتیجه آن «یاسر ابوشایع» فرمانده این نیروها و تعدادی از همراهان او کشته شدند.

این منبع گفت که در پی این حمله درگیری مسلحانه بین دو طرف به وقوع پیوست و در نتیجه آن شش عضو القاعده کشته شدند و بقیه نیز فرار کردند.

نیروهای وابسته به شورای انتقالی جنوب یمن تحت حمایت امارات پس از آنکه نیروهای وابسته به شورای ریاستی یمن را به خروج از استان «ابین» وادار کردند، این استان را تحت سیطره خود گرفتند. عناصر القاعده در تعدادی از مناطق استان «ابین» پراکنده هستند و پیشتر نیز چندین بار حملاتی را علیه عناصر ارتش و نیروهای امنیتی و نیروهای الحزام الأمنی انجام داده‌اند.

فارس

پربیننده ترین خبرها