کشتی آزاد قهرمانی جهان ۲۰۲۲؛

اطری به نقره رقابت های جهانی کشتی آزاد رسید+ ویدیو

اطری به نقره رقابت های جهانی کشتی آزاد رسید+ ویدیو
يکشنبه 27 شهريور 1401 - 21:02

رضا اطری در فینال کشتی آزاد قهرمانی جهان در بلگراد صربستان با کسب مدال نقره، برای نخستین بار موفق به دریافت مدال جهانی شد.

العالم ـ ایران ـ ورزشی

رضا اطری در فینال وزن 61 کیلوگرم کشتی آزاد قهرمانی جهان 2022 بلگراد صربستان با شکست در برابر حریف ژاپنی خود به مدال نقره رسید.

رضا اطریاطری در برابر هیگوچی کشتی گیر آماده ژاپنی با نتیجه 10 بر 0 شکست خورد و از کسب مدال طلا باز ماند.

در ادامه رقابت‌های ۳ وزن پایانی کشتی آزاد قهرمانی جهان ۲۰۲۲ در بلگراد صربستان، رضا اطری نماینده وزن ۶۱ کیلوگرم ایران و دارنده مدال‌های طلای آسیا و برنز بازی‌های آسیایی، در دیدار فینال برابر ری هیگوچی دارنده مدال نقره المپیک ریو از ژاپن به روی تشک رفت و در پایان با پذیرش شکست، برای نخستین بار به مدال نقره جهان رسید.

اطری تاکنون سابقه حضور در ۳ دوره رقابت‌های قهرمانی جهان در سال‌های ۲۰۱۷، ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ در وزن ۵۷ کیلوگرم را دارد اما نتوانسته بود صاحب مدال شود و امسال در چهارمین تجربه حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان برای نخستین بار موفق به کسب مدال شد.

اطری پیش از این در دور مقدماتی این وزن که روز گذشته(شنبه) برگزار شد، در دور نخست مقابل بصیر علی لی از مقدونیه با نتیجه ۱۱ بر یک به برتری رسید. وی سپس مقابل اسلام بازرگانوف از آذربایجان با نتیجه ۴ بر صفر به برتری رسید و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. اطری در این مرحله نیز برابر گئورگی وانگلوف دارنده مدال برنز اروپا ۲۰۲۲ از بلغارستان به روی تشک رفت و در پایان با نتیجه ۶ بر ۳ به برتری رسید و در نیمه نهایی نیز برابر نارمانداخ از مغولستان با نتیجه ۵ بر ۳ به برتری رسید و راهی فینال شد.

در ادامه این رقابت‌ها، رحمان عموزاد خلیلی تا دقایقی دیگر در دیدار نهایی وزن ۶۵ کیلوگرم، در دیداری حساس برابر جان دیاکومیهالیس از آمریکا به میدان می‌رود و پس از آن نیز محمد حسین محمدیان نماینده وزن ۹۷ کیلوگرم ایران برای کسب مدال برنز به مصاف ماگومدخان ماگومدوف از آذربایجان می‌رود.

در پایان رقابت‌های ۷ وزن کشتی آزاد قهرمانی جهان در صربستان، کامران قاسمپور در وزن ۹۲ کیلوگرم به مدال طلا رسید، محمد نخودی در ۷۹ و حسن یزدانی در وزن ۸۶ کیلوگرم به مدال نقره رسیدند و یونس امامی در ۷۴ و امیرحسین زارع در وزن ۱۲۵ کیلوگرم نیز صاحب مدال برنز شدند.

علیرضا سرلک نیز در وزن ۵۷ کیلوگرم از دور رقابت‌ها کنار رفت و امیرمحمد یزدانی نیز در وزن ۷۰ کیلوگرم طبق اعلام کادر فنی به سر وزن نرسید و حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان را از دست داد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها