ادعای انگلیس: بسیج نیرو در روسیه پرزحمت خواهد بود

ادعای انگلیس: بسیج نیرو در روسیه پرزحمت خواهد بود
پنج‌شنبه 31 شهريور 1401 - 14:19

وزارت دفاع انگلیس در تازه‌ترین ارزیابی خود از تحولات جنگ در اوکراین اعلام کرد که طرح بسیج نیرو در روسیه پرزحمت خواهد بود.

العالم- اروپا

در این بیانیه که یک نسخه آن در حساب توئیتری وزارت دفاع انگلیس منتشر شد آمده است: در ۲۱ سپتامبر ۲۰۲۲، ولادیمیر پوتین "بسیج نسبی" را برای حمایت از عملیات در اوکراین اعلام کرد. وزیر دفاع روسیه بعداً تأیید کرد که این امر شامل بسیج ۳۰۰ هزار تن از نیروهای ذخیره است.

در این بیانیه ادعا شده که روسیه با چالش‌های لجستیکی و اداری این نیروها دست و پنجه نرم خواهد کرد و احتمالاً تلاش می‌کند تا تشکیلات جدیدی را با این نیروها به پا کند، که بعید به نظر می‌رسد ماه‌ها در جنگ موثر باشند.

این درحالیست که بر اساس ارزیابی وزارت دفاع انگلیس تصمیم رئیس جمهوری روسیه برای بسیج نیرو «در بین بخش‌هایی از جمعیت بسیار منفور خواهد بود و ولادیمیر پوتین ریسک سیاسی قابل توجهی را به امید ایجاد قدرت رزمی مورد نیاز پذیرفته است»

بر اساس این بیانیه ادعایی «اقدام پوتین در واقع اعتراف به این است که روسیه منابع انسانی داوطلب را برای جنگ در اوکراین تمام کرده است.»

بن والاس وزیر دفاع انگلیس هم دیروز در اظهار نظری تصمیم مسکو را گواهی بر شکست روسیه در جنگ اوکراین ارزیابی کرد. وی ادعا کرد: پوتین و وزیر دفاعش ده‌ها هزار شهروند روس را به مسلخ فرستاده‌اند. هیچ تهدید و پروپاگاندایی نمی‌تواند این واقعیت را پنهان کند که اوکراین درحال پیروزی در جنگ است و روسیه در حال تبدیل شدن به یک عنصر منفور در جهان است.

ولادیمیر پوتین رییس‌جمهوری روسیه دیروز (چهارشنبه) بسیج نسبی(بخشی از نیروهای روسی) در سراسر کشور را اعلام کرد و افزود که فقط شهروندانی در چارچوب بسیج نسبی قرار می‌گیرند که در درجه اول تجربه قرار داشته باشند.

تصمیم وی با واکنش‌‌های بین‌المللی گسترده‌ای همراه بوده است، ینس استولتنبرگ دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) دیروز بسیج نیرو در روسیه را اقدامی خطرناک و بی‌پروا توصیف کرد.

ایرنا

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها