تبادل پیام‌ها بین آمریکا و ایران در جریان است

تبادل پیام‌ها بین آمریکا و ایران در جریان است
يکشنبه 3 مهر 1401 - 19:55

حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران و فیصل مقداد، وزیر خارجه سوریه در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل دیدار و درخصوص آخرین تحولات منطقه رایزنی کردند.

العالم - ایران - سوریه

در ملاقات فیصل مقداد وزیر امور خارجه سوریه و دکترحسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک، درباره موضوعات مورد اهتمام مشترک در عرصه دوجانبه و برخی مسائل منطقه ای و بین المللی گفتگو و تبادل نظر شد.

دکتر امیرعبداللهیان با رد هرگونه مداخله خارجی در امور سوریه و اقدامات ثبات زدا در منطقه غرب آسیا خاطر نشان کرد: همکاری های مشترک دو کشور در سال های گذشته در جهت مبارزه با تروریسم و افراط گرایی و همزمان بهره گیری از فرمت کشورهای ضامن روند آستانه باعث بازگشت سریعتر صلح و آرامش به سوریه گردید.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان در بخش دیگری از گفتگوهایش با فیصل مقداد در حاشیه مجمع عمومی درباره روند مذاکرات هسته ای گفت: تبادل پیام ها بین آمریکا و ايران از طریق برخی وزرای خارجه و هماهنگ كننده در حال انجام است. ایران با اتخاذ رويكردی منطقی مسیر دیپلماسی را پیگیری می نماید و بر توافقی پایدار و داراي تضمين برخورداری از منافع اقتصادی آن تاكيد دارد.

فیصل مقداد، وزیر امور خارجه سوریه نیز ضمن قدردانی از نقش مهم ایران در کمک به برقراری صلح و امنیت در منطقه و مقابله موثر با تروریسم اظهار داشت همکاری ها میان تهران - دمشق در دو سطح منطقه ای و بین المللی به بهترین شکل ادامه دارد . دمشق در شرایط جاری بر همکاری های اقتصادی و تجاری مشترک بمنظور مقابله با آثار مخرب اقدامات غیرقانونی و قهری غرب علیه مردم سوریه تاکید دارد.

تحولات منطقه ای از جمله ابتکارات سیاسی برخی کشورهای عربی برای بازگشت سوریه به اتحادیه عرب ، اوضاع فلسطین و تحولات بین المللی از جمله اوکراین از دیگر محورهای گفتگوهای وزرای خارجه جمهوری اسلامی ایران و سوریه در این دیدار بود.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها