کنگره آمریکا 12 میلیارد دلار کمک جدید برای اوکراین در نظر گرفت

کنگره آمریکا 12 میلیارد دلار کمک جدید برای اوکراین در نظر گرفت
سه شنبه 5 مهر 1401 - 06:00

خبرگزاری رویترز به نقل از یک منبع آگاه گزارش داد، کنگره آمریکا میزان 12 میلیارد دلار کمک جدید را به اوکراین اختصاص داده است.

العالم-آمریکا

یک منبع آگاه به خبرگزاری رویترز در روز دوشنبه گفت، نمایندگان مذاکره کننده بر سر یک لایحه بودجه‌ای موقت در کنگره آمریکا توافق کرده‌اند حدود ۱۲ میلیارد دلار را برای کمک‌های جدید به اوکراین در پاسخ به درخواست دولت جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در این لایحه بگنجانند.

این منبع که نخواست نامش فاش شود اظهار کرد، این لایحه همچنین شامل یک بودجه اسکان مجدد برای پناهنده‌های افغان است.

اوایل ماه جاری میلادی، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا از کنگره این کشور خواست مبلغ ۱۱.۷ میلیارد دلار کمک اقتصادی و نظامی اضطراری جدید را برای اوکراین اختصاص دهد.

کنگره آمریکا تا نیمه شب جمعه ضرب الاجل دارد تا این لایحه بودجه را که همچنین موقتا هزینه‌های طیف گسترده‌ای از برنامه‌های دولت آمریکا را تامین خواهد کرد، تصویب کند.

روسیه از ۲۴ فوریه ۲۰۲۲ (پنجم اسفند ماه ۱۴۰۰) بعد از به رسمیت شناختن استقلال دو جمهوری لوهانسک و دونتسک در شرق اوکراین، از آغاز «عملیات ویژه نظامی» خود در اوکراین خبر داده و هدف این عملیات را نازی‌زدایی اوکراین، خلع سلاح این کشور، رفع نگرانی‌های امنیتی خود و اجابت درخواست کمک لوهانسک و دونستک اعلام کرد.

در جریان اجرای این عملیات متحدان غربی کی‌یف انواع کمک‌ها اعم از کمک‌های تسلیحاتی و مالی را از این متحد خود به عمل آورده‌ و به آتش جنگ در اوکراین دامن زده‌اند.

ایرنا

دسته بندی ها :
کلید واژه ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها