واکنش حماس و جهاد اسلامی به درگیری مبارزان فلسطینی با نظامیان صهیونیست در جنین

واکنش حماس و جهاد اسلامی به درگیری مبارزان فلسطینی با نظامیان صهیونیست در جنین
چهارشنبه 6 مهر 1401 - 16:31

جنبش جهاد اسلامی فلسطین و حماس در پی شهادت مبارزان فلسطینی در جنین، بر ادامه مبارزه با اشغالگران صهیونیست تا تحمیل شکست بر آنها تاکید کردند.

العالم - فلسطین اشغالی

حازم قاسم سخنگوی جنبش حماس در واکنش به درگیری مبارزان فلسطینی با نظامیان صهیونیست گفت که شهر جنین به مبارزات خود ادامه خواهد داد تا اشغالگران را بطور کامل از خاک فلسطین بیرون کند.

وی درباره جنایت آفرینی ارتش رژیم صهیونیستی در این شهر تاکید کرد که تروریسم اشغالگران صهیونیست نخواهد توانست شکوه و عظمت این شهر را در هم بشکند.

سخنگوی حماس گفت که بالا رفتن تعداد شهدا همواره انگیزه ای برای افزایش مقاومت و شدت گیری قیام علیه اشغالگران بوده است.

حازم قاسم خاطرنشان کرد: مقاومت به ما آموخته است که توانایی مجازات اشغالگران به خاطر جنایت هایشان را دارد.

وی گفت که نبرد علیه اشغالگران در تمامی میادین تا شکست دشمن و بیرون کردن آن از تمام خاک فلسطین ادامه دارد.

در همین راستا؛ جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز همزمان با بیست و دومین سالگرد انتفاضه مسجدالاقصی و در پی شهادت مبارزان فلسطینی در جنین بیانیه ای صادر کرد.

طارق سلمی سخنگوی جنبش جهاد اسلامی در این بیانیه تاکید کرد: جنایات و سیاست ترور رژیم صهیونیستی در حق ملت فلسطین در این سرزمین مقدس، ادامه دارد. دشمن صبح امروز مرتکب جنایت تروریستی جدیدی شد که طی آن تعدادی از بهترین جوانان آزاده فلسطینی در جنین، اسوه مبارزه و فداکاری، پس از درگیری با تمام توان و قدرت خود با اشغالگران، به شهادت رسیدند.

وی در ادامه تصریح کرد: شهادت این جوانان دلاور در سالگرد تعرض آریل شارون به مسجدالاقصی در ۲۲ سال پیش (انتفاضه الاقصی) انجام شد تا به مردم فلسطین تاکید کنند که مقاومت با همه فداکاری‌ها و جانفشانی هایش ادامه دارد.

وی افزود: اراده مقاومت فلسطین تسلیم ناپذیر است و به مقابله با جنایات اشغالگران ادامه خواهد داد، مقاومت با قاطعیت تمام با تجاوزات مقابله خواهد کرد و به سلاح و رویکرد قاطعانه خود پایبند است.

سخنگوی جهاد اسلامی تاکید کرد: خون شهدای فلسطینی هرگز به هدر نمی رود و مقاومت روزافزون مردم ما در مقابل این جنایات و حملات صهیونیست ها که مردم، سرزمین و اماکن مقدس ما را هدف قرار می دهد، متوقف نخواهد شد و بی درنگ به مسیر خود ادامه می دهد.

گفتنی است منابع فلسطینی صبح امروز با اشاره به یورش نظامیان صهیونیست به اردوگاه جنین در کرانه باختری، از درگیری مسلحانه شدید میان مبارزان مقاومت و صهیونیست‌ها در این منطقه خبر دادند. منابع محلی اعلام کردند که گروهی از نیروهای ویژه ارتش رژیم صهیونیستی منزل شهید رعد حازم (مجری عملیات شهادت طلبانه تل آویو) را در اردوگاه جنین محاصره کردند.

در پی یورش نظامیان صهیونیست به اردوگاه جنین و محاصره منزل شهید رعد حازم، مبارزان مقاومت به سمت آن‌ها آتش گشوده و درگیری مسلحانه شدیدی در این منطقه به وقوع پیوست. در پی این درگیری ها تعدادی از مبارزان فلسطینی از جمله عبد حازم برادر شهید رعد حازم به شهادت رسیده و دستکم ۲۰ نفر دیگر زخمی شدند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها