جنگ در اوکراین دیگر مانند گذشته نیست

جنگ در اوکراین دیگر مانند گذشته نیست
جمعه 8 مهر 1401 - 18:17

روند حوادث در اوکراین بسیار شتاب یافته و ولادیمیر پوتین و سران دونتسک، لوهانسک، خِرسون و زاپروژیا، اسناد پیوستن این مناطق به فدراسیون روسیه را امضا کردند.

العالمدرگوشی

در اولین بیانیه مسکو پس از مراسم الحاق مناطق اوکراین به روسیه، کرملین هشدار داد که بمباران این اراضی توسط ارتش اوکراین پس از الحاق را تجاوز به روسیه تلقی خواهد کرد به این معنی که جنگ روسیه در اوکراین از امروز وارد مرحله ای متفاوت با گذشته خواهد بود.

این به آن معناست که امکان رویارویی مستقیم بین مسکو و ناتو افزایش خواهد یافت و سناریوهایی مانند جنگ هسته ای ویرانگر مطرح خواهد بود.

بیانیه امروز کرملین به این معناست که حمله اوکراین به لوگانسک، دونتسک، زابوروجیه و خرسون، به روسیه این حق را می دهد که از زرادخانه موشک های بالستیک و استراتژیک خود استفاده کند که هزینه آن برای طرف مقابل بسیار بالا خواهد بود.

علاوه بر این، مسکو به زودی تلاش برای آزادسازی زمین های باقی مانده در هر یک از آن چهار منطقه که خارج از کنترل روسیه هستند را آغاز خواهد نمود.

حادثه اخیر در دریای بالتیک که نشت گاز در خطوط لوله نورد استریم است، نیز ممکن است زنگ خطری برای یک رویارویی بزرگ باشد.

رئیس سازمان اطلاعات خارجی و دبیر شورای امنیت روسیه، غرب و آمریکا را مسئول حمله به نورد استریم دانسته و گفتند که آمریکا تنها طرفی است که از انفجار در این خط سود می برد.

وزیر انرژی چک نیز گفت: حادثه خطوط لوله نورد استریم یک اقدام عمدی بود و ما آماده پاسخگویی واحد به آن خواهیم بود.

تبادل اتهامات بین دو طرف به این معنی است که شکاف بین مسکو، اتحادیه اروپا و واشنگتن در حال گسترش است و در زمانی که این کشورها در تلاش برای اعمال تحریم های جدید علیه روسیه به دلیل الحاق چهار منطقه اوکراینی هستند، ممکن است از پاسخ روسیه غافلگیر شوند.

موضوع از این پس حفاظت از مرزهای جدید روسیه است، به همین دلیل خطر استفاده روسیه از سلاح اتمی برای شکست دادن کامل نیروهای اوکراینی و قطع خطوط تدارکاتی آن در آینده بسیار افزایش خواهد یافت.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها