روسیه عقب نشینی از شهر لیمان اوکراین را تایید کرد

روسیه عقب نشینی از شهر لیمان اوکراین را تایید کرد
شنبه 9 مهر 1401 - 20:46

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که نیروهای این کشور و نظامیان دونباس از مواضع دفاعی خود در شهر لیمان عقب نشینی کرده‌اند.

العالم - اروپا
وزارت دفاع روسیه روز شنبه طی بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای روسیه و نظامیان منطقه دونباس از مواضع دفاعی خو در شهر لیمان عقب نشینی کرده‌اند و این اقدام در پی حملات گسترده ارتش اوکراین و برای جلوگیری از محاصره شدن نیروهای روسیه اتخاذ شده است.

پیش از این نیز «دنیس پوشیلین» رئیس منطقه دونتسک، اوضاع در این منطقه را هشدار دهنده توصیف کرده و گفته بود که نیمی از این شهر در محاصره نیروهای اوکراینی قرار دارند.

در بیانیه ارتش روسیه آمده است: «در پی تهدید محاصره، نیروهای متحد از شهر "کرازنی لیمان" عقب نشینی کرده و در مواضع بهتر مستقر شده‌اند».

در این بیانیه اشاره شده است که نیروهای ارتش اوکراین در این حمله 200 نظامی، پنج تانک و پنج خودروی نظامی را از دست دادند.

پیش از این کاخ سفید اعلام کرده بود که «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا لایحه اعتباری جدیدی را به امضا رسانده است که براساس آن تا 16 دسامبر 12.4 میلیارد دلار کمک مالی اضافی در حمایت از اوکراین اختصاص داده خواهد شد.

این ابتکار پیش از این توسط کنگره آمریکا مورد تصویب قرار گرفته بود. بایدن روز جمعه 30 سپتامبر «قانون تخصیص مستمر و تکمیلی اعتبارات اوکراین 2023» که بودجه سال آینده آژانسهای فدرال برای ادامه پروژه‌ها و فعالیتهای مربوط به پاسخ دولت فدرال به شرایط در اوکراین را تامین میکند، امضا کرد.

این اقدام آمریکا درحالی صورت گرفته که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه روز جمعه رسما الحاق چند منطقه در جنوب و شرق اوکراین به خاک روسیه را رسما امضا کرد.

همه‌پرسی الحاق این مناطق به روسیه از جمعه (۲۳ سپتامبر) آغاز شد و تا ۲۷ سپتامبر (پنجم مهر) ادامه داشت. به گزارش رویترز، مناطق لوهانسک، دونتسک، خرسون و زاپروژیا در مجموع حدود ۱۵ درصد از خاک اوکراین را تشکیل می‌دهند.

ارسال تسلیحات از سوی کشورهای غربی به اوکراین درحالیست که مسکو بارها به غرب درباره افزایش تنشها هشدار داده است. دولت چین نیز ارسال تسلیحات به اوکراین را هیزم غرب در آتش جنگ اوکراین خوانده است.

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها