میقاتی: موضع یکپارچه‌ای در لبنان درباره توافق ترسیم مرزهای دریایی وجود دارد

میقاتی: موضع یکپارچه‌ای در لبنان درباره توافق ترسیم مرزهای دریایی وجود دارد
دوشنبه 11 مهر 1401 - 23:09

نخست وزیر دولت پیشبرد امور لبنان تأکید کرد که در خصوص توافق ترسیم مرزهای دریایی بین این کشور و فلسطین اشغالی، همه امور در مسیر درست حرکت می‌کند.

العالم - لبنان

«نجیب میقاتی» نخست وزیر دولت پیشبرد امور لبنان تأکید کرد که موضع یکپارچه‌ای در این کشور در خصوص توافق ترسیم مرزهای دریایی به خاطر منافع کشور وجود دارد.

میقاتی این سخنان را پس از نشست سه‌جانبه با «میشل عون» رئیس جمهور و «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان در کاخ بعبدا که برای بررسی طرح پیشنهادی «عاموس هوچشتاین» میانجی آمریکایی برگزار شد، بیان کرد.

بنابر گزارش شبکه المنار، میقاتی همچنین گفت: «میشل عون از نخست وزیر و رئیس مجلس نمایندگان برای بررسی طرح پیشنهادی عاموس هوچشتاین درباره ترسیم مرزهای دریایی دعوت کرده بود و پیش از این دیدار نیز نشست کمیته فنی برگزار شد؛ بنده و آقای نبیه بری ملاحظاتی داشتیم که کمیته فنی آن را مورد اهتمام قرار داد و قرار است بزودی پاسخی به میانجی آمریکایی ارسال شود».

در همین ارتباط الیاس بوصعب معاون رئیس پارلمان لبنان بعد از ظهر امروز دوشنبه درباره مذاکرات غیر مستقیم با رژیم موقت صهیونیستی درباره ترسیم مرزهای دریایی گفت که مواضع و دیدگاههای واحد و قوی لبنان باعث شد که نتایج خوبی در مذاکرات حاصل شود.

فارس

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها