ادعای آمریکا درباره کشتن دو سرکرده داعش در سوریه

ادعای آمریکا درباره کشتن دو سرکرده داعش در سوریه
جمعه 15 مهر 1401 - 05:35

سنتکام مدعی است در حمله هوایی که در شمال سوریه انجام داده، دو سرکرده گروه تروریستی داعش کشته شدند.

العالم - سوریه

علی‌رغم حمایت‌ها و کمک‌رسانی‌های مخفیانه آمریکا به گروه تروریستی داعش در سوریه و عراق، واشنگتن از «عملیات ضد تروریستی» علیه باقیمانده‌های این گروه خبر داد.

سازمان تروریستی «ستاد فرماندهی مرکزی» ارتش آمریکا در غرب آسیا موسوم به «سنتکام» شامگاه پنجشنبه اعلام کرد که در این عملیات، مخفیگاه مهمی از تروریست‌های داعشی در شمال سوریه هدف حمله هوایی قرار گرفت.

به نوشته وبگاه شبکه «الجزیره»، در بیانیه سنتکام با ادعای کشته‌شدن دو سرکرده داعش، آمده است: «معاون رئیس داعش و همچنین مسئول اسیران این گروه تروریستی به‌نام ابو معاز القحطانی، در این حمله کشته شدند».

این ادعای آمریکایی‌ها در حالی است که چندی پیش ائتلاف بین‌المللی موسوم به ضد داعش تحت رهبری آمریکا، در اقدامی غیرقانونی، پایگاه نظامی جدیدی را در حومه شهر القامشلی در شمال شرقی سوریه احداث کرد.

اهمیت پایگاه جدید در این است که در نزدیکی فرودگاه القامشلی تحت سیطره نیروهای روسی واقع شده است و پایگاه اصلی نیروهای ائتلاف بین‌المللی در شمال شرقی سوریه به حساب می‌آید.

بنابراین گزارش، احداث این پایگاه همزمان با انتقال تجهیزات نظامی و مهمات از منطقه کردستان عراق بود و روز جمعه نیز تجهیزات نظامی دیگری به این منطقه ارسال شد.

نظامیان آمریکایی در شمال و شرق سوریه مستقر هستند و دو پایگاه حقل العمر و التنف از بزرگ‌ترین پایگاه‌های این نظامیان است.

با این حال، حدود یک ماه و نیم قبل بود که یک منبع امنیتی در درعا واقع در جنوب سوریه، از عملیات امنیتی نیروهای این کشور در شهر «طفس» علیه گروه تروریستی داعش خبر داد.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها