مکرون: زمستان سختی پیش روی اروپایی‌ها است

مکرون: زمستان سختی پیش روی اروپایی‌ها است
شنبه 16 مهر 1401 - 06:32

امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه جمعه شب با بیان اینکه زمستان پیش رو برای اروپایی‌ها یکی از سخت‌ترین زمستان‌ها خواهد بود، گفت: اروپا در این زمستان با سختی‌های زیادی برای تامین گاز رو به رو است.

العالم - اروپا

به گزارش الجزیره، مکرون با اشاره به سختی‌های زمستان پیش رو برای اروپایی‌ها، افزود: اروپا با کشورهای شریک آسیایی در معاملات خرید گاز هماهنگ خواهد شد و مذاکرات خود را با تامین کنندگان تشدید خواهد کرد.

رئیس جمهور فرانسه اضافه کرد: ما مکانیسم‌هایی را برای اطمینان از وجود همبستگی مالی بین کشورهای اروپایی در معاملات خرید انرژی اجرا خواهیم کرد.

این در حالی است که رئیس آژانس بین المللی انرژی چهارشنبه شب هشدار داده بود که اروپا در سال آینده میلادی با بحران انرژی شدیدتری مواجه خواهد شد.

رئیس آژانس بین المللی انرژی همچنین گفته بود: اتحادیه اروپا برای غلبه بر بحران گاز فعلی نیاز به همبستگی میان کشورهای عضو دارد.

همچنین با تشدید بحران انرژی در اروپا، دولت انگلیس طرحی را با نگاه به سهمیه‌بندی توزیع انرژی در فصل زمستان آماده کرده که در آن قطع چهار روزه برق براثر کمبود گاز و سرمای شدید پیش‌بینی شده است.

پیش تر در گزارش فصلی آژانس بین المللی انرژی آمده بود که کشورهای اتحادیه اروپا در صورت قطع کامل واردات انرژی از روسیه، باید استفاده از انرژی را در طول ماه‌های زمستان تا ۱۳ درصد کاهش دهند.

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها